#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Головні новини
Україна-суспільство

В Україні може подорожчати хліб

02.10.2020 Наталія Головаш 0

Пекарський бізнес скаржиться на значне підвищення цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба.

Фото: pixabay.com

Зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, здорожчання цукру, соняшникової олії та інших продуктів для виробництва хліба і хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні майже на 20% з початку 2020 року зрештою призведуть до подорожчання базових продуктів хлібної групи, переконаний віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко, якого цитує агентство «Інтерфакс Україна».

«З початку року вартість пшениці зросла на 40%, лишень за вересень - на 25%, що неминуче призводить до зростання цін на борошно, яке становить до 50% від собівартості хліба. Крім того, тільки за останній тиждень на 30% підвищились ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія», - наголошує Дученко.

До того ж на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги. Внаслідок девальвації гривні підвищилась вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання.

Окрім того, додаткові витрати спричинили карантинні заходи безпеки від COVID-19, адже йдеться не лише про дезінфекцію або санітарний контроль - мова про упаковки для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання.

Віце-президент ВАП прогнозує, що ймовірно, подорожчають і хлібобулочні вироби, а також кондитерка, адже відбувається безпрецедентне підвищення цін на цукор, яке не має жодного економічного обґрунтування.

«Ми вже звернулися до Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати можливу монопольну змову на цьому ринку», - повідомив Дученко.

І зауважив: у ситуації, що склалася, треба вже найближчим часом готуватися до підвищення цін на хліб, оскільки «стримувати їх більше неможливо».

Як розповідав «Погляд», нещодавно стало відомо, що бензин в Україні стане якісним: затверджено нові екологічні вимоги до пального.

Читайте також, що близько 2 млн українців займаються підприємництвом.