#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Автоновини

В Україні істотно посилюють відповідальність за порушення ПДР

16.02.2021 0 Дар'я Сафронова 0

Керування авто напідпитку каратиметься штрафами від 17 до 51 тис. грн. Передбачається також позбавлення водійських прав на 10 років і навіть конфіскація авто.

Фото: Верховна Рада

Верховна Рада ухвалила закон №2695, за який проголосувало 325 народних депутатів.

Як пояснюють у Telegram Верховна Рада, законопроєкт №2695 був ухвалений задля безпеки всіх учасників дорожнього руху. Зокрема, він передбачає посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також підвищує розмір штрафів.

Тобто, відтепер закон відновлює і збільшує відповідальність за керування авто напідпитку - встановивши штрафи від 17 тис. грн (за перший випадок) до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років. За третій випадок - конфіскація авто.

Нагадаємо, "Погляд" писав про причини подання цього законопроєкту.

Крім цього, закон легалізує використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адмінправопорушення, а ще - посилює кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані сп'яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Штрафи збільшуються й на інші порушення

  • за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – з 510 до 3400 грн;
  • за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1-2 роки або без такого.
  • за керування або передача керування транспортом особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу);
  • за керування транспортом особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення транспортного засобу).

Чому ухвалили закон?

Політики виправдовують ухвалення закону №2695 статистичними даними:

  • Кожні 3 хвилини в Україні скоюється ДТП;
  • 3,5 тис. людей загинуло в ДТП у 2020 році;
  • 3% ДТП скоєно п’яними водіями;
  • щодоби в ДТП гине від 15 осіб, понад 150 осіб отримують тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості.

Цікаво, що цей законопроєкт Верховна Рада мала його розглянути ще 3 лютого.

Нововведення набудуть чинності після підписання президентом і публікації закону.

Читайте на нашому сайті, що з 15 лютого почалася автофіксація руху смугою для громадського транспорту, а українські водійські посвідчення визнали в ОАЕ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.