Надзвичайні новини
Українка
Події
Київщина-суспільство

В Українці виявили хвору на сказ лисицю

Хворобу тварини вже підтвердили лабораторно.

В Українці виявили хвору на сказ лисицю - зображення

На території Українки виявили хвору на сказ лисицю. Про це повідомили на офіційному сайті Української громади.

Відомо, що хворобу тварини вже підтвердили лабораторно.

"Обухівським відділом Головного управління Держпроспоживслужби вживаються невідкладні карантинні заходи щодо попередження випадків захворюванння людей на сказ".

Українська громада

Варто зазначити, що щорічно від сказу у світі гинуть від 20 до 70 тис. людей. Натомість в Україні в останні роки значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказом. До слова, джерелом інфекції для 60% осіб, які захворіли, послужили собаки, 10% – кішки, 3% – лисиці, 3 % – вовки та інші тварини.

Що робити, якщо вас укусила хвора на сказ тварина?

1.     Терміново (оскільки вірус втручається в організм впродовж 15 хвилин) промити рану від покусу тварини або місце, куди потрапила її слина, великою кількістю проточної води та натерти шкіру господарським милом до утворення густої мильної піни. Звернутись в медичний заклад та повністю пройти призначений курс щеплень в передбачений строк.

2.     Суворо дотримуватись режиму, призначеного лікарем. Вживання будь-яких спиртних напоїв в період вакцинації категорично заборонене.

Щоб не заразитись сказом:

1. Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

2.     Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

3. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їхні трупи, в разі, якщо тварина загинула.

4.     Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

5.     Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.

6.     У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

7.     Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.

8.     При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

9.     Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.

Нагадаємо, на Обухівщині на початку лютого було зафіксовано випадок африканської чуми.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.