Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль
Новини світу
Надзвичайні ситуації

В Украерорусі розповіли чому не заборонили польоти над Іраном


У ДП Украерорух нарешті відповіли чому дозволили українському літаку перебувати в зоні бойових дій.

У держпідприємстві наголосили, що Украерорух є національним провайдером аеронавігаційного обслуговування України, до компетенції якого не входить встановлення рекомендацій щодо порядку використання повітряного простору інших країн.

Закриття або обмеження використання повітряного простору тієї чи іншої країни – компетенція держави, під відповідальністю якої перебуває цей повітряний простір, а Іран такої заборони досі не встановлював.

Авіаційні влади країн світу можуть рекомендувати перевізникам, що виконують польоти під прапором цієі держави, не використовувати ту чи іншу частину повітряного простору для планування польотів.

Так, Федеральна авіаційна адміністрація CША (FАА) 08 січня близько 00:00 UTC видала повідомлення щодо заборони використання повітряного простору в зоні польотної інформації Багдаду, Тегерану, країн Перської та Оманської затоки. Адміністрація заборонила цивільним повітряним суднам США виконувати польоти в цьому просторі. Ця заборона стосується американських перевізників та експлуатантів повітряних суден, що мають реєстрацію США.

Авіаційні влади інших країн до 08 січня не вводили обмеження для своїх національних перевізників щодо польотів у цьому регіоні. Це підтверджує табло відправлення рейсів з аеропорту Тегеран до країн Європи, Близького Сходу, що свідчить про виконання рейсів у нічний час таких авіакомпаній як Lufthansa, Turkish Airlines, Austrian Airlines, Qatar, AtlasGlobal.

Як відомо, рішенням Державіаслужби України заборонені польоти українським авіакомпаніям у повітряному просторі Ірану та Іраку з 00:00 9.01.2020 .

Тільки після катастрофи, яка відбулася з літаком української авіакомпанії поблизу аеропорту Тегерану, авіаційні влади країн світу почали переглядати рекомендації щодо польотів до Ірану, Іраку, країн Перської та Оманської затоки.

Відповідні рекомендації уникати повітряний простір Ірану та Іраку надали авіаційні влади Франції, Німеччини, Великої Британії, Канади (з 11 січня) та інших країн. 
Європейська агенція з безпеки польотів EASA тільки 11 січня опубліковала рекомендацію повністю оминати повітряний простір Ірану та Іраку. До цього було рекомендовано використовувати повітряний простір Ірану не нижче FL250 (7600 метрів).

Тож жодні припущення про те, що провайдер міг встановити заборону на використання повітряного простору Ірану, не є коректним.

Нагадаємо Іран офіційно визнав, що збив український “Боїнг”.

Бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що ППО Ірану прийняла український літак за крилату ракету.

Голова МАУ Євген Дихне заявив, що були із самого початку впевнені в тому, що вини пілотів у авіакатастрофі не було.