Новини
Україна
Київ

В столиці прощаються з військовим Павлом Петриченком (ВІДЕО)

Павло надав суспільного розголосу лудоманії серед українських військових та створив петицію на сайті президента, яка зібрала необхідну кількість голосів.

У Михайлівському Золотоверхому соборі Києва проводять прощання із відомим активістом та молодшим сержантом 59 окремої мотопіхотної бригади Павлом Петриченком, який загинув, захищаючи Україну.

На прощання з Павлом Петриченком прийшло багато людей — більше, ніж можуть зайти у заповнений Михайлівський собор.

Зокрема, на прощання прийшли активісти й блогери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков, ведучий Євген Яновський, військова й співачка Анастасія Шевченко (Стасік), громадський і політичний діяч Сергій Притула та інші.

Павло Петриченко був громадським активістом, зокрема належав до засновників руху "Хто замовив Катю Гандзюк?". Брав участь у багатьох акціях та ініціативах. Також працював проєктним менеджером у Фонді Сергія Притули та очолював штаб майбутньої партії Притули, про створення якої так і не оголосили через початок повномасштабного вторгнення.

У березні він створив петицію із закликом обмежити гральний бізнес. Петриченко пояснював, що військовослужбовці, які вже третій рік перебувають на фронті у стресових умовах, є особливо психологічно вразливими. Тому для багатьох із них азартні ігри стають єдиним способом упоратися зі стресом і, як наслідок, швидко викликають дофамінову залежність та послаблюють самоконтроль.

Співчуття рідним, близьким і всім друзям Павла висловив президент Володимир Зеленський:

"Життя всієї нашої України складається з життів і прагнень, волі та здобутків саме таких наших хлопців і дівчат. Багатьох, хто не уявляв і не уявляє Україну без власних дій на її захист, на її розвиток, на її зміцнення. Усі ми маємо пам’ятати, що Україна — це люди, яким не байдуже, справді не байдуже, що буде з Україною".

Нагадаємо, у боях під Бахмутом загинув вікіпедист-історик Юрій Лущай. За 14 з половиною років Лущай зробив понад 86 тисяч редагувань, написав більше двохсот статей і повністю перепрацював ще близько п’ятдесяти. Він знаходився на 122 місці серед усіх учасників російськомовного розділу за кількістю редагувань. Останнє редагування він зробив 25 березня 2024 року. З 28 березня вважався зниклим безвісти після обстрілу села під Бахмутом. Пізніше стало відомо, що того дня він загинув. У ЗСУ Лущай потрапив рік тому — в січні 2023-го.

Уродженця Краматорська поховали в Мукачівському районі на Закарпатті.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.