Новини
Україна
Новини Київської області
Новини світу

В ООН попередили Европу про аномальну спеку: що чекати Україні?


Європі потрібно готуватися до нової рекордної спеки, попереджають експерти Всесвітньої метеорологічної організації, в деяких країнах в четвер температура підніметься до 40°C.

Як повідомляють в ООН, з останньої теплової хвилі на початку липня в багатьох районах Франції не було дощів, що тільки посилить посуху. В Іспанії температура перевищить 40°C. А в Португалії на тлі такої спеки в поєднанні з вітрами і блискавками надзвичайно зростає ймовірність пожеж, які вже палахкотять в центральній частині країни і швидко просуваються на північний схід.

Аномальна спека переміщається в Європу з США, де на сході наразі лютують сильні грози та повені. У ВМО повідомляють, що в одному з американських міст провели експеримент: спробували спекти печиво в нагрітій спекою машині. Через вісім годин печиво було готове. Але організатори експерименту зовсім не закликають готувати у власному автомобілі, вони нагадують про те, як небезпечно залишати в спеку в машині дітей і домашніх тварин, а такі випадки непоодинокі.

Яку ж погоду варто очікувати українцям? Синоптики обіцяють, що у найближчі дні всю країну накриють дощі. Температура повітря також стане значно нижчою.

Потепління синоптики обіцяють лише наприкінці тижня, в неділю.

Зокрема, у столичному регіоні температура повітря підвищиться до +27°C. Проте вже у наступний вівторок, 30 липня, слід чекати похолодання.