Новини
Україна
Ірпінь
Технології

В інтернеті з'явився перший сайт-реєстр фейків та інфосмітників України


Запрацювала тестова версія реєстру фейків та інфосмітників України, створена осередком Національної спілки журналістів України в Ірпені.
Працюючи в інформаційному просторі Ірпеня, ми зіткнулися з тим, що наші опоненти, представники провладних ЗМІ, не обтяжують себе дотриманням журналістської етики. Регулярно виходять фейки про активних мешканців міста, які не працюють на владу. Наші "колеги" працюють по-чорному: сайти - без редакторів, статті - без авторів, немає ліцензій тощо. Влада та всі її холуї регулярно поширюють фейки різного плану: від звичайної образи і закликів до насильства – до гомофобських статей. Все це робиться в звичному для них стилі: без доказів та без фактів, а якщо немає відповідальних осіб, то й немає відповідальності перед Законом України, що уможливлює вільне поширення фейків", - пише один із засновників сайту, голова ірпінського осередку НСЖУ Костянтин Хафізов.
Він акцентує увагу на недосконалості судової системи, яка дозволяє зловмисникам не хвилюватись, адже більшість справ не має перспектив або затягується на роки.
Правоохоронці теж не переймаються цією проблемою, мабуть, тому, що більшість фейків вигідні чиновникам задля дискредитації репутації активних громадян, антикорупційних журналістів тощо. Людей, що задають багато питань", - пише Костянтин Хафізов.
За його словами, кожен бажаючий може подати заявку на внесення сайту або публікації до реєстру фейків. Для цього були розроблені правила та критерії, за якими буде заноситися той чи інший сайт до бази. Шляхом голосування прийматимуть рішення стосовно внесення до реєстру, відповідь буде публікуватися на сторінці із запитом. Крім того, кожен власник сайту або автор може подати апеляцію і довести, що його стаття чи веб-сайт не є фейковими. Творці сайту просять підтримати проект та зробити репост. А ще - НЕ поширювати новини із сайтів-смітників, що потрапили до реєстру, бо саме так і працює пропаганда - правду змішують із дезінформацією.
Прошу зрозуміти: ми - не каральний орган. Для журналістів, редакторів, які прагнуть дотримуватися етики і виступають за чистоту інформпростору України, пропонуємо стати партнерами організації. Для цього напишіть на пошту проекту або мені в приватні повідомлення, обміняймося кнопками... Якщо ви підтримуєте наші принципи, то пропонуємо її підписати, а ми зробимо новину про вас і поставимо логотип вашої політичної сили або ГО на сайт... В подальших планах є розробка реєстру ботів", - зазначає Костянтин Хафізов.
Контакти: admin@fake.net.ua Посилання на сайт: https://www.fake.net.ua/