#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Анонси
Довкілля

В «чорну п’ятницю» Україна долучиться до світової акції Fur Free Friday

25.11.2019 Бобрик Юлія 0

В п'ятницю, 29 листопада українці долучаться до Fur Free Friday, світової акції покликаної зменшити попит на натуральне хутро.

П’ятниця після Дня подяки вже давно стала днем торгового ажіотажу. На противагу «шопінг-лихоманці», активісти всього світу оголосили Black Friday – Днем без покупок. Вони закликають громадськість свідомо відмовитися від нестримного шопінгу, особливо хутряних речей.

Довідково:
Для виробництва однієї-єдиної шуби вбивають 18 лисиць, 60 норок, 100-400 білок, 170 шиншил, 11 борсуків, 18 собак, 25 котів. Заради однієї шуби з хутряної ферми необхідно зробити, доставити і згодувати 3,3 тонни їжі, утилізувати близько 1 тонни відходів. При цьому витрачається в 20 разів більше енергії, ніж потрібно для виробництва штучної шуби. Через моду на хутряні вироби щорічно знищується 40 мільйонів норок, 8 мільйонів лисиць, а також незліченна кількість єнотів, ласк, нутрій, соболів та інших хутряних тварин.

Акції Fur Free Friday щороку відбуваються у різних куточках світу, в Україні вона пройде вперше у 2019 році за ініціативи гуманістичного руху UAnimals.

Для того, аби долучитися до Fur Free Friday необхідно у вікенд з 29 листопада по 1 грудня можна вийти на одиночний, чи груповий пікет до найближчого магазина хутра, попередньо роздрукувавши тематичний плакат за посиланням та повісити його на дошці оголошень, у офісі, чи університеті, або домовитися із місцевим магазином одягу та (або) модельєром про відмову від натурального хутра і долучення до світової бази Fur Free Retailer

Також в цей день у Києві під стінами Верховної Ради відбудеться акція на підтримку законопроєкту 2360 про заборону виробництва хутра в Україні, який має зупинити вбивства тварин заради шуб і не дозволить перенести криваве виробництво з країн, де вже почала діяти така заборона, в Україну. Для прикладу, аналогічні антихутрові заборони вже ухвалили 15 країн Європи.