Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Усі повнолітні українці можуть дати прижиттєву згоду на донорство органів


Одним із перших таку згоду дав заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

фото: freepik.com

Щоб стати донором органів після констатації смерті мозку лікарями, усі бажаючі українці віком від 18 років можуть дати прижиттєву згоду. Для цього потрібно заповнити відповідну заяву, яку потім мають внести до реєстру прижиттєвих згод донорів, що нещодавно запрацював в Україні. Про це розповів Антон Геращенко на своїй фейсбук-сторінці.
 

«Для того, щоб система трансплантації в Україні могла розвиватися і тисячі українців могли жити, отримавши донорські органи, сотні тисяч, а ще краще – мільйони українців повинні написати добровільну прижиттєву згоду на те, щоб стати донорами органів».
 

Взяти бланк такої заяви можна на сайті Міністерства охорони здоров'я.
 

Заяви Антона Геращенка та народної депутатки Оксани Дмитрієвої було першими внесено до реєстру прижиттєвих згод донорів.

Найближчим часом віцепрем'єр з питань цифровізації Михайло Федоров має надати можливість кожному українцю дати згоду на донорство серця у мобільному додатку «Дія».

"Погляд" нещодавно інформував, що у 2021 році в Україні планується здійснити не менше 250 трансплантацій, збільшивши кількість трансплантацій щонайменше вдвічі, а за три роки «вийти на трансплантаційну незалежність». Відповідно і фінансування зросло майже на 400 млн грн і цьогоріч становить 502 млн грн.

Читайте про підсумки МОЗ: скільки трансплантацій органів здійснено в Україні. Нещодавно в Україні було знову пересаджено серце, печінку і дві нирки. Таким чином четверо українців отримали шанс на краще життя завдяки донорським органам.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.