Новини
Новини Київської області
Культура
Україна-суспільство

Унікальна бібліотека – під загрозою стати «бездомною»


Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного може опинитись без приміщення

Цього року Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, що поки що розташувалась за адресою проспект Перемоги, 50, відзначила своє 75-річчя. Як повідомляв «Погляд», у сховищах бібліотеки зберігаються унікальні експонати – перша книга з архітектури, проектна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів. Кожен читач має доступ до скарбів Києва.

Але з нового року бібліотека може отримати сумний «подарунок» - опинитись на вулиці. Втім, закладу з приміщенням дуже не щастило, власне, постійних «апартаментів» не було.

У перші місяці від створення бібліотеки її фонди зберігалися у трикімнатній квартирі одного з житлових будинків на вул. Горовиця (нині – Велика Житомирська) 12, кв. 3-А. У 1944-му вона переїхала до Митрополичого будинку, що в Софії Київський, а з 1895 її переселили  на Контрактову площу, в Гостиний двір, де вона розташовувалась до 2013-го. Контрактова площа, 4, є юридичною адресою бібліотеки, але насправді вона орендує приміщення на Проспекті Перемоги, 50.  

Але й там нині виникли проблеми.

Тривогу забила народний депутат Ганна Бондар, яка написала на своїй Фейсбук-сторінці, що Державне видавництво «Преса України», у якого установа орендує приміщення, відмовляється продовжувати договір оренди на наступний рік. «За інформацією керівництва бібліотеки про це ДУС повідомило Мінрегіон. Можливо це пов‘язане із намірами реалізації ДПТ, що передбачає будівництво ЖК поруч із бібліотекою, а може недбалість державного підприємства. Це означає, що з 1 січня Бібліотека може опинитися на вулиці разом з найбільшим в Україні унікальним фондом книг, матеріалів і фотографій, що стосуються архітектури України. (До речі останніми роками договір оренди укладався щорічно, так що ближче до Нового року у співробітників Бібліотеки було єдине бажання до святого Миколая, і воно було про Бібліотеку)!», зауважує Ганна Бондар.

Де буде розташовуватись бібліотека з нового року – питання.

«Зараз будівля знаходиться в Фонді Держмайна та очікує на свою подальшу долю», звертає увагу народний депутат., і сподівається, що на проблему звернуть увагу Мінрегіон та Офіс Президента України.

«Архіважливо, щоб було прийняте позитивне рішення до 31 грудня 2019 року», зазначає Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного.

ДОВІДКА. Станом на 01.01.2019 р. зареєстровано 5 439 користувачів біліотеки, зафіксовано 10 608 віддалених користувачів, які обліковуються автоматично за єдиною IP-адресою, документовидача становила 204 924 пр. видань, загальна кількість відвідувань – 67 481. До структури бібліотеки входить 11 підрозділів (відділів): комплектування фондів; обробки документів та організації каталогів; зберігання фондів (з сектором депозитарного зберігання фондів); рідкісної книги та краєзнавства; бібліографічної та довідково-інформаційної роботи; обслуговування; науково-методичний; соціокультурної діяльності; відділ бібліотечних комп’ютерних технологій; господарський та філія, яка обслуговує апарат Мінрегіону України, йдеться в Український бібліотечній енциклопедії.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів