Україна
Події

Україну накрила хвиля "мінувань": до них причетна Росія (ВІДЕО)

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що до шквалу повідомлень про нібито мінування сотень об'єктів причетна Росія.

Лише за три тижні 2022 року, в Україні трапилося понад 300 "мінувань". При цьому, за весь минулий рік таких інцидентів було 1100.

В МВС вважають, що ці "замінування" пов'язані з країною-агресором – спецслужби РФ роблять це для посилення тиску на Україну.  

Водночас в СБУ заявляють, що Росія залучає до таких провокацій громадян України, які діють за хуліганськими мотивами чи заради розваги.

Псевдомінери використовують спеціальне програмне забезпечення і здебільшого проживають на непідконтрольних уряду України територіях або у суміжних пострадянських країнах.

Крім того, за інформованими джерелами, у Тік-Тоці з’явився новий флешмоб "мінувань" шкіл, тому діти теж можуть бути залучені до таких провокацій.

У МВС нагадують, - за фейкове повідомлення про мінування в Україні кримінальна відповідальність сягає від 2 до 8 років.

Раніше стало відомо, що анонім, який назвав себе росіянином, повідомив про "замінування" усіх шкіл та ТРЦ у місті Бровари. Зловмисник погрожував підірвати вибухівку, якщо йому не переведуть 2 мільйони гривень.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.