Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Українці зможуть вакцинуватись від COVID-19 до кінця 2021, – РНБО


У світлі тотального збільшення хворих на COVID-19 люди чекають, коли ж можна буде захиститись від цієї хвороби. У Раді нацбезпеки та оборони вважають, що це зможе зробити кожен охочий українець до кінця наступного року.

фото - freepik.com

На думку голови комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО, академіка НАНУ Сергія Комісаренка, основна задача держави на даному етапі – провести правильну агітацію за вакцинацію. Про це він заявив в ефірі каналу «Україна24».

«До кінця прийдешнього року, я думаю, ми вже закінчимо вакцинацію всього населення України – тих, хто цього захоче. Нам потрібно провести правильну агітацію за те, що вакцини є ефективними та що вони необхідні, щоб люди залишалися здоровими. На жаль, у нас ще є люди, які охоплені антивакцинною пропагандою та не хочуть вакцинуватися. Потрібно, щоб максимальна кількість людей вакцинувалась».

Сергій Комісаренко

Окрім цього, науковець розповів, чи буде закуповувати вакцини держава чи це зроблять заздалегідь приватні медичні клініки. Зокрема, за його словами,  деякі приватні фармацевтичні компанії ведуть переговори з Китаєм про закупівлю китайської вакцини «Сінувак». Однак клінічні випробування цієї вакцини ще не завершені, тож про її ефективність говорити зарано.

фото - freepik.com

«Що стосується західних вакцин, мені найбільше подобається Moderna, в порівнянні з іншими вакцинами, наприклад, з Pfizer – вони практично однакові, але Pfizer вимагає, щоб зберігання вакцини відбувалося при дуже низькій температурі -80...- 70 градусів. В Україні поки немає масової інфраструктури для підтримки такої температури при зберіганні. Moderna дозволяє зберігання при -20 градусів, а у нас навіть торговельні мережі мають такі можливості», – наголосив Сергій Комісаренко.

Дізнайтесь також, скільки коштуватиме американська вакцина від компанії Moderna.

«Погляд» нещодавно писав, що вакцина проти COVID-19 від AstraZeneca ефективна на 90%.

У листопаді головний санітарний лікар України Віктор Ляшко озвучив, скільки коштуватиме українцям вакцина від COVID-19.