Новини
Україна
Довкілля
Економіка

Українські землі сільськогосподарського призначення зросли в ціні

14.01.2022
Найбільше земель було продано в Україні в останній місяць минулого року.

Українські землі сільськогосподарського призначення зросли в ціні - зображення

В Україні значно подорожчала земля сільськогосподарського призначення, наразі середньозважена ціна коливається на рівні близько 40 тис. грн/га. Про це повідомило аграрне інформаційне агенство Agravery з посиланням на пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зокрема зазначається, що в останній місяць 2021 року землі зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%. При цьому, за перші півроку обсяг ринку землі склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу ділянок.

Натомість структура угод на ринку від місяця до місяця вже є стабільною, наразі найбільша кількість транзакцій відбувається із землями для ведення особистого селянського господарства (32,6 тис. угод). В цілому ж за сукупною площею проданих земель дві третини складає товарна сільськогосподарська земля (102, 4 тисячі га), ще третина – земля ОСГ.

Нагадаємо, на Київщині унікальні території віддали під забудову.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.