Україна

Українські вчені вже оцифрували 1 000 фотокадрів для майбутнього сайту про затоплені археологічні пам’ятки долини Дністра

Робота над проєктом «Затоплена спадщина» триває: львівські археологи вже відреставровували та оцифрували всі заплановані плівки майбутнього онлайн-архіву археологічних пам’яток долини Дністра.

Українські вчені вже оцифрували 1 000 фотокадрів для майбутнього сайту про затоплені археологічні пам’ятки долини Дністра - зображення

Фахівці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України працюють над оцифруванням фото- та відеоплівок, створених під час розкопок 50-х–70-х років на затоплених територіях Прикарпаття та Буковини. Майбутній сайт «Затоплена спадщина» дозволить здійснити віртуальну онлайн-мандрівку у минуле.

«Оцифровані матеріали вперше будуть доступні широкому загалу, що вплине на розуміння сучасної культури та історії. Цей проєкт допоможе не лише вченим, а й звичайним людям отримати доступ до історії, яка є важливою для України та світу, і яка раніше була важко доступною. Особливо ці дослідження актуальні в сучасний нестабільний час обмежень та війн»,— розповідає керівниця проєкту Тетяна Ястремська.

За підтримки Українського культурного фонду вже оцифровано 1000 фотокадрів та фільм з розкопок біля Бурштина, а у жовтні буде презентовано сайт, де можна буде побачити всі фото- та відеоматеріали: а це і артефакти від доби палеоліту до пізнього середньовіччя, і світлини робіт археологічних експедицій.


Напередодні дня незалежності у Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентовано нову виставку «"Батьківщина-мати". Переозначення» – про трансформацію образу монумента у свідомості та сприйманні українського суспільства.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.