Спорт

Українські брейкери створили свою федерацію


Брейкінгу надано статус спортивної дисципліни, він може стати частиною Олімпіади у Парижі в 2024 році

Українська брейкінг-федерація — це громадська організація, ініціаторами та засновниками якої стали Курносов Андрій (bboy Intact) Andrii InTact Kurnosov з Києва та Бичков Валерій (bboy Ben) Валерий Бычков з Харкова, а також їхні команди однодумців та друзів  з різних міст України.

«Мета «УБФ» — це розвиток брейкінгу на усіх рівнях, як у спортивному, так і в культурному напрямах, захист прав брейкінг-спільноти в Україні та за її межами, організація чемпіонатів, батлів, джемів, майстер-класів, освітнього процесу, брейкінг-шкіл та бази для тренувань, об`єднання усіх регіонів України для розвитку культурної освіченості та становлення моральних цінностей молодого покоління. Ми вважаємо, що контролювати розвиток брейкінгу в країні повинні бібої та бігьорл, а не сторонні люди, як це вже сталося у декількох країнах світу. Ми об‘єдналися заради розвитку майбутнього брейкінгу нашої країни! Ми роками формували українську хіп хоп культуру та розвивали український брейкінг, його стилістику та рівень!» –зазначається в повідомленні на сайті http://www.street-culture.net.

ЦЕ ЦІКАВО. Брейкінг, як і вся хіп хоп культура, має свою 46-річну історію розвитку, свої традиції. Для збереження знань та основ, які будуть передаватися новим поколінням, дуже важливо, щоб членами і засновниками Української брейкінг-федерації були люди, які присвятили цьому виду мистецтва більше 20 років і зробили Україну помітною на всесвітній карті брейкінгу.

У 1998 році брейкінг почав набирати популярності серед молоді - це була третя хвиля брейкінгу в Україні. Протягом 20-ти років, виборюючи своє право на життя та розвиток, українська хіп-хоп культура, танець брейкінг, українські бібої/бігьорл, брейк-команди, школи, фестивалі, джеми та чемпіонати стали одними з найкращих у світі.

Сьогодні хіп-хоп-культура та брейкінг стали трендом серед молоді по всьому світу, сприяючи розвитку креативності, творчості та фізичному вдосконаленню.

У 2017-2018 році Міжнародний Олімпійський комітет (МОК) помітив, що хіп-хоп-культура та мистецтво брейкінгу досягли неймовірного рівня і мають мільйони прихильників у всьому світі. Було прийнято рішення внести брейкінг до дисциплін Юнацьких Олімпійських ігор і надати йому статусу спорту.

Головними посередниками і організаторами «брейкінгу» на Юнацьких Олімпійських іграх стали WDSF (Світова федерація танцювального спорту), яка ніколи не займалася розвитком брейкінгу, як локально, так і у світі, у якої немає представників хіп-хоп-культури та брейкінгу в рамках федерації. Тоді ж діячі культури хіп-хопу та брейкінг-спільноти домоглися від МОК інтеграції представників культури, а саме: BOTY (Європа), Silverback Open (США), Bboy City (Азія) та інших лідерів світового брейкінгу в організацію “Youth Olympic Games”. Були створені квест-змагання “Breaking for gold”, система змагань, правила, система суддівства та проведення Юнацьких Олімпійських ігор в Аргентині у жовтні 2018 року.

Після успішного проведення брейкінг-змагань в рамках Юнацьких Олімпійських ігор МОК продовжили інтеграцію брейкінг-спорту у «Olympic Games Paris 2024». WDSF вже оголосили про чемпіонат світу у Китаї в червні, а в кінці березня МОК повідомили, що брейкінг-спорт буде частиною Олімпіади у Парижі в 2024 році, остаточно це рішення буде підписано наприкінці червня. Всі ці події притягнули увагу до світу брейкінгу і вже по всьому світу йдуть дискусії на тему: «Що таке брейкінг - спорт чи мистецтво?», йдеться на Фейсбук-сторінці Ukrainian Breaking Federation.