Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Україна отримає 12 млн доз вакцин проти COVID-19


Уже в лютому розпочнеться поставка 12 мільйонів доз вакцин проти COVID-19, розроблені компанією AstraZeneca (Великобританія) та Оксфордським університетом, а також компанією NovaVax (США). Виробляються вакцини в Індії на потужностях Serum Institute.

фото - freepik.com

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй фейсбук-сторінці.

За його словами, МОЗ отримало дозвіл на екстрене медичне застосування вакцин. Для цього Верховна Рада погодила законопроєкт щодо реєстрації вакцин від СOVID-19.

На брифінгу 8 лютого заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко пояснив, що реєстрація вакцин за дозволами на екстрене медичне використання сприяє доступності та використанню вакцин під час надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, зокрема, таких, як протидія поширенню COVID-19.

Передбачається, що державна реєстрація для екстреного медичного застосування буде видаватися виробникам на термін один рік із можливістю подовження ще на один рік.

фото - freepik.com

Також Ігор Іващенко повідомив, уряд України офіційно отримав підтвердження від Європейського інвестиційного банку щодо виділення коштів у сумі 50 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю вакцин та обладнання, необхідного для забезпечення холодового ланцюга при  проведенні вакцинації та транспортуванні.

«Погляд» писав раніше, що вакцини від COVID-19 будуть доступні більшості українців восени.

Нагадаємо, що перша партія вакцин у розмірі 117 тис. доз надійде в Україну від глобальної ініціативи COVAX до початку першої хвилі вакцинації, в середині лютого.

Нещодавно ми повідомляли, що вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему, а записатись у чергу на вакцинацію від COVID-19 може буде онлайн через майбутню онлайн-платформу, яку Кабмін представить вже в цьому місяці.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.