Новини
Україна

Україна отримала бронетранспортери М113 (ВІДЕО)

До нашої країни вже прибули десятки машин.

Сили оборони отримали нові бронетранспортери М113. Вони обладнанні для евакуації поранених з поля бою. В Україну вже прибули десятки таких машин.

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров у Facebook.

За його словами, ще кілька сотень цих бронетранспортерів очікуються найближчим часом.

Він наголосив, що техніка на гусеничному ходу має високу прохідність. Тому в умовах бездоріжжя українські військові потребують її найбільше.

"Бронемашини для евакуації поранених передаємо у бойові підрозділи вже зараз. Координує цю роботу і проєкт загалом мій заступник Наталія Калмикова".

Відомо, що М113 є американським бронетранспортером, який певний час був основним в армії США. Його екіпаж складається з двох чоловік: механіка-водія і командира, але машина може штатно перевозити одинадцять десантників.

Озброєння складається з одного 12,7-мм кулемета M2HB. Його встановлюють на командирській башточці у турельній установці, що дозволяє йому круговий обстріл при кутах піднесення від -21° до + 53°. Боєкомплект кулемета складається з 2000 набоїв у стрічках по 100 штук.

Вперше про передачу М113 Україні стало відомо ще у квітні 2022 року. Окрім США, їх передавали Литва, Німеччина, Нідерланди, Австрія, Португалія та Іспанія.

Нагадаємо, рада ЄС та Європейський парламент досягли згоди щодо нового механізму підтримки України шляхом створення Українського фонду на суму 50 мільярдів євро у бюджеті Євросоюзу на чотири наступні роки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.