Україна
Суспільство
Здоров'я

Україна неодмінно матиме сучасну та ефективну медицину – глава МОЗу


7 квітня – Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. У цей день новий очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов звернувся до всіх українців.

Україна неодмінно матиме сучасну та ефективну медицину – глава МОЗу

«Пандемія вчить нас цінувати прості речі, а ще вона оголила ті проблеми, що існують в українській системі охорони здоров'я, та поставила її реформування в пріоритет для країни, винесла це питання на перший план», – зазначив міністр.

За його словами, у цих важких обставинах проявляються не лише проблеми, а й сильні позитивні людські якості. «Ми бачимо взаємну підтримку та допомогу. Лікарі, волонтери, представники бізнесу – це єдина команда, яка нині працює 24/7. І це приклад того, що кожен із нас може зробити свій внесок у збереження здоров’я рідних та суспільства».

На останок глава МОЗу запевнив: «Україна неодмінно матиме сучасну та ефективну медицину. Наші пацієнти зможуть своєчасно отримувати всю потрібну медичну допомогу, а лікарі – працювати в гідних умовах. Я впевнений, що це можливо. Вже сьогодні ми крок за кроком рухаємось до цієї мети».

Довідково:

Щорічно ВООЗ традиційно присвячує Всесвітній день здоров'я конкретній темі. Цьогоріч гасло свята – «На підтримку медсестер та акушерок», оскільки 2020 рік – Міжнародний рік працівників сестринських і акушерських служб.

Саме медсестри та акушерки складають більшу половину кадрового ресурсу системи охорони здоров’я. Надаючи якнайширший спектр послуг – від зміцнення здоров’я і профілактики хвороб до лікування, реабілітації та паліативної допомоги, – вони відіграють ключову роль у наданні якісних послуг охорони здоров’я і соціальної допомоги протягом усього людського життя.

Кампанія з нагоди Всесвітнього дня здоров’я має на меті закликати людей у всьому світі подякувати медсестрам та акушеркам за їх працю, гідно оцінити їх роль у наданні медичної та соціальної допомоги, підвищити значимість професій медсестри й акушерки в очах працівників системи охорони здоров’я, мобілізувати суспільну підтримку і стимулювати інвестиції в сестринську та акушерську справу.

Читайте також: Українці на карантині читають новини, готують їжу та прибирають