Новини
Україна

Україна хоче скликати Радбез ООН через підрив Каховської ГЕС (ВІДЕО)

Також Україна хоче винести питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ.

Україна має намір скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН через підрив Каховської ГЕС російськими окупантами.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

"За підсумками засідання РНБО зранку 6 червня був погоджений запропонований міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перелік дій МЗС України в контексті реагування, який, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН та винесення питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також задіяння механізму цивільного захисту Європейського Союзу".

МЗС закликає країни Групи Семи та ЄС невідкладно розглянути накладення на Росію нових далекосяжних санкцій, зокрема на російську ракетну індустрію та атомну галузь.

"Розглядаємо підрив дамби Каховської ГЕС з боку РФ як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, який має на меті завдати максимально велику кількість жертв та руйнувань".

В МЗС зазначають, що теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювали на рівні окупаційних сил в Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні. Це свідчить про його попереднє планування.

"Підрив дамби Каховської ГЕС - техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду Росії проти українців. Це є відповіддю Кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із РФ".

Так, через зниження рівня води в Каховському водосховищі може виникнути небезпека інциденту на іншому об’єкті критичної інфраструктури, який окупували росіяни - Запорізькій АЕС.

З огляду на це Україна закликає міжнародну спільноту рішуче засудити російський теракт на Каховській ГЕС.

Окрім того, техногенний злочин Росії підтверджує високу актуальність української формули миру. Тому МЗС закликає міжнародних партнерів якнайшвидше приєднатися до її втілення, зокрема пунктів щодо протидії екоциду, ядерної та енергетичної безпеки.

У відомстві наголошують, що Росія повинна буде відшкодувати всі наслідки свого злочину - як для людей, так і для інфраструктури та навколишнього середовища.

Як повідомлялося раніше, російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Станція повністю зруйнована та відновленню не підлягає. Під загрозою затоплення опинилися близько 80 населених пунктів у Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській і Запорізькій областях.

До слова, у Київській області внаслідок ворожого удару 6 червня 2023 року пошкоджено гуртожиток та поліклініку, з пологового будинку евакуювали всіх пацієнтів і пенсонал.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.