Новини
Технології
Всесвіт

Учені вперше показали фото чорної діри


10 квітня - став днем, коли світ зміг побачити справжнє фото чорної діри.

Це надмасивна діра, розташована в галактиці M87, що входить до сузір'я Діви.

Зробили сенсаційне фото учасники проекту Event Horizon Telescope (EHT) спільно з Єврокомісією та Європейським радою з наукових досліджень під час довгоочікуваної прес-конференції .

Чорна діра у три мільйони разів більша за Землю, а щоб зробити її світліну довелось залучити 8 телескопів, розташованих в усьому світі. Усі вони об'єднані в один - Event Horizon Telescope. Аби обробити результати, отримані з нього ще 2017-го, знадобилося два роки.

Його головне завдання, що випливає з назви, досліджувати так званий горизонт подій чорних дір - їхній своєрідний "кордон".

Технічно на світлині "тінь" чорної діри - саму її сфотографувати неможливо, адже її гравітаційне поле таке потужне, що навіть світло не залишає чорну діру. Межа "неповернення" з неї і називається горизонтом подій.

Чорна діра — астрофізичний об'єкт, який створює настільки потужну силу тяжіння, що жодні, як завгодно швидкі частинки, не можуть покинути його поверхню, навіть світло.

Термін запровадив Джон Арчибальд Вілер наприкінці 1967 року. Він вперше вжив його в публічній лекції «Наш Всесвіт: відоме й невідоме» (англ. Our Universe: the Known and Unknown29 грудня 1967 року.

За інформацією ТСН