Новини
Україна
Новини світу
За кордоном

У Туреччині спустили на воду новий український корвет "Гетьман Іван Мазепа"

Це перший корвет такого класу для Військово-Морських сил України.

У Туреччині спустили на воду новий український корвет

У Туреччині у неділю, 2 жовтня, відбувся спуск на воду нового українського протичовнового корвету типу Ada "Гетьман Іван Мазепа". Про це повідомили в Офісі президента.

"Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні і водночас матиме турецьке серце. Протичовновий корвет типу Ada "Гетьман Іван Мазепа" буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України", –

перша леді України Олена Зеленська

Це протичовновий корвет типу Ada (проект MILGEM). Корвети цього типу розраховані на ведення операцій у прибережній зоні, вони здатні вести протичовнову боротьбу та патрулювання у відкритому морі.

Будівництво корвета відбувається згідно з контрактом, який у грудні 2020 року Міністерство оборони України уклало з державною компанією турецького оборонного комплексу. Це перший корвет такого класу для Військово-Морських сил України.

Очікується, що судно прибуде в Україну наприкінці 2024 року.

Нагадаємо, 2 жовтня стало відомо, що Лиман зачищений повністю й там уже майорить український прапор.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.