Новини
Екологія
Вода
Новини світу
За кордоном

У США почали торгувати ф'ючерсами на воду


Торги на поставку води в штаті Каліфорнія розпочалися на початку цього тижня.

Фото: pixabay.com

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Ф'ючерсні контракти на поставку води в січні 2021 року було представлено в понеділок на Чиказькій товарній біржі. Як зазначає агентство, це - перші фінансові інструменти такого роду, проте на спотовому ринку в США водою торгують вже не перший рік.

Що таке ф’ючерс?

Це домовленість між покупцем і продавцем на постачання продукції, послуги або цінних паперів у майбутньому (від англ. Futures ― майбутнє) з фіксацією вартості на момент укладання угоди. Мета інструменту — знизити ризик, пов'язаний із коливанням цін, і гарантувати постачання за наперед визначеною ціною.

До слова, серед доступних для придбання ф'ючерсів є контракти на поставку із тримісячною відстрочкою більш ніж 12 млн літрів води. За оцінкою Bloomberg, ф'ючерси можуть зацікавити фермерів, представників влади міст, а також інвесторів.

Фото: pixabay.com

Тобто, іншими словами, вода, разом із золотом і нафтою, поповнила перелік ресурсів, які торгуються на біржі. Це підкреслює побоювання, що цей життєдайний ресурс може стати дефіцитним у всьому світі.

Варто зазначити, що питання чистої води в світі стоїть досить гостро. Так, нещодавно ми писали, що на думку вчених, заражена миш’яком вода загрожує 220 мільйонам людей в усьому світі.

А в Україні вже почали досліджувати річки на вміст специфічних забруднювачів. Восени стало відомо, що в України все ще є шанс приєднатися до держав-лідерів, які вже давно відмовились від використання сполук фосфору у побутовій хімії.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.