У серпні, порівняно з липнем, дещо зросла кількість переселенців зі сходу
На Київщині зареєстровано майже 59 тисяч переселенців Найчастіше новим місцем проживання внутрішньо переміщені особи обирають контрольовану українською владою частину Донеччини, найбільше знімаються з реєстрації на Житомирщині та Закарпатті
Починаючи із 2014 року, коли російські загони вторглися на схід України, немало українських громадян змушені були втікати від обстрілів і бомбардувань до інших регіонів. Найбільше внутрішньо переміщених осіб було зафіксовано у 2015 році – майже мільйон осіб.
Потім статистика переселення пішла на спад, але процес внутрішньої міграції не припинився. І сягнув більше 1,5 мільйона осіб.
Втім, якщо взяти цьогорічного літа хвиля переселення дещо стихла. Як повідомив ресурс «Слово і діло», цьогорічного серпня порівняно з серпнем минулого року кількість переселенців зменшилася на 115 тисяч 11 осіб.
Однак порівняно з цьогорічним липнем вона зросла.
«В Україні станом на кінець серпня налічувався 1 млн 404 тисяч 926 внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій Донбасу і Криму. При цьому кількість зареєстрованих переселенців збільшилася в серпні (порівняно з липнем) на 6 тисяч осіб», повідомляє ресурс і наводить динаміку змін у міграції населення з окупованих територій України.
Як свідчать дані, чим далі на захід, тим менше переселенців. Вочевидь, відстані теж мають значення.
«Найбільше переселенців було зареєстровано в Донецькій області – 494,5 тисяч осіб, в Луганській області – 274,2 тисячі осіб, в Києві – 152,1 тисяч осіб, у Харківській області – 131 тисяча осіб. Найменше ВПЛ, як і раніше, зареєстровано на заході України: у Тернопільській та Чернівецькій області. Кількість зареєстрованих переселенців за серпень збільшилася на 6 тисяч осіб. Найчастіше переселенці реєструвалися в Донецькій області та столиці – 2,4 тисячі осіб і 943 особи відповідно. Знімалися з реєстрації в Житомирській і Закарпатській областях. У серпні держава виплатила переселенцям 251,1 млн грн матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Для порівняння, в серпні минулого року ця сума становила 250 млн грн», йдеться в повідомленні.
Інфографіка рксурсу "Слово і діло"