Новини
Новини Київської області
Культура

У переяславському музеї космосу грав один із найвідоміших ді-джеїв України


Музичний прямий ефір для свого ютуб-каналу провів Dj Tapolsky.

Dj Tapolsky провів годинний музичний сет у прямому ефірі

Сталася ця дивна музична подія 18 жовтня.

Про це повідомляють у "Переяслав Сіті".

Завідувач музею космосу Сергій Вовкодав розповів, що Топольський вийшов безпосередньо на нього з проханням провести таку акцію.

«Ми порадилися з керівництвом заповідника, вирішили, що це буде вигідно і музею, й Переяславу щодо популяризації. Визначили дату та час, у який би і ді-джей зміг приїхати, й відвідувачам не особливо заважали (під вечір). Музей космосу в останні років шість стає все популярнішим, тому вже звично, що двічі-тричі на рік до нас приїздять журналісти: чи то друковані видання, чи то телеканали. Наприклад, позаминулої п’ятниці приїздили з телеканалу «UA:Культура», знімали сюжет про роботу доглядача музею. Рік тому журналісти і з Бі-Бі-Сі, і з «Франс прес» у нас були. А от пропозиція Топольського – це дещо нове, формат, який ми ще не пробували »,- зазначив він.

Топольський приїхав зі своєю знімальною групою з чотирьох осіб. Знімали не лише у приміщенні музею, а й квадрокоптером надворі.

Вовкодав відмітив, що Топольський через карантин масових вечірок не збирає, тому робить такі стріми, щоб популяризувати цю музику. Окрім того, після АТО він трішки змінив ставлення до своєї роботи, тому став більше виступати безкоштовно. 

У кадр потрапляли й експонати музею космосу

Завідувачу музею сподобався музикант своєю простотою в спілкуванні, що він зовсім не поводиться, як відомий на всю Україну ді-джей.

Довідка.

 Dj Tapolsky (справжнє ім’я – Анатолій Топольський) відомий у сфері драм-енд-бейс-музики (напрямок електронної музики – ред.), його ще називають батьком українського драм-енд-бейсу.

Музей космосу (до 2003 року – Музей світопізнання та мирного освоєння космосу) був відчинений 27 березня 1979 р. Експозицію музею створено в приміщенні культової споруди, пам’ятки народної архітектури – церкви св. Параскеви з с. В’юнище Переяслав-Хмельницького району. Остання була збудована 1891 р., а протягом 1971-1973 рр. перевезена та встановлена на природному пагорбі в центральній частині Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Нині експозиція музею налічує понад 450 експонатів. Всі вони розташовані в п’яти умовних залах, що визначені архітектурними особливостями церкви. Експозиція демонструє вітчизняну історію освоєння космосу, дозволяє побачити предмети, які використовувались під час космічних польотів. Центральне місце в ній займає маятник Фуко – перший в Україні. У музеї експонуються макети космічних апаратів, окремі складові космічних кораблів та ракет-носіїв, декілька типів спеціального спорядження. Тут можна побачити макети: штучного супутника Землі (1:1), двокамерного рідинного двигуна РД-219, некерованої двоступінчастої метеорологічної ракети М-130, спускового апарату автоматичної станції «Венера-7», рухомої місячної лабораторії «Луноход-1» та автоматичну іоносферну лабораторію «Янтар-1». Значна частина експонатів пов’язана із забезпеченням нормального функціонування організму людини на різних стадіях польоту.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що у Переяславі одружилися найбільше пар за рік.

Також у переяславському університеті створили новий факультет.