У Німеччині десятки тисяч людей: відзначили річницю падіння Берлінського муру (ВІДЕО)
У столиці ФРН відзначають 35-річчя падіння Берлінського муру, згадуючи при цьому країни Східної і Центральної Європи, демократичні рухи в яких заклали підгрунтя даті - 9 листопада 1989 року, а також Україну, яка боронить свободу та демократію сьогодні.
По всьому Берліну цими днями проходять святкові заходи.
Головна офіційна церемонія відбулась на Бернайєрштрассе, де федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр і правлячий бургомістр Берліна Кай Вегнер поклали квіти до залишків муру.
У своєму виступі Вегнер нагадав, що 9 листопада 1989 року стало "щасливим днем, який вирішив долю" Німеччини, і днем ейфорії та оптимізму, але також невпевненості та подекуди страху - що буде далі, чи не завершиться все, як уже бувало, танками на вулицях Берліна. Сьогодні Німеччина, Європа є вільними і об’єднаними, але досі в світі дуже багато людей живуть при тоталітарних режимах і змушені боротися за свою свободу, підкреслив мер.
"Берлін гордий бути містом свободи. І я хочу, аби Берлін був містом надії для всіх, хто наразі не живе в свободі, але бореться за це. Берлін завжди буде солідарно стояти на боці таких людей".
Бургомістр Берліна, у свою чергу, висловив упевненість, що Київ буде містом свободи також:
"Ми повинні стояти на боці людей, які прямо зараз в Україні борються за свої життя та за свою свободу. Я гордий новим партнерством Берліна – з містом Київ. Берлін – місто свободи, але я також упевнений, що і Київ буде містом свободи у вільній Україні".
Чимало українців, зокрема мер Києва Віталій Кличко, протягом останніх місяців взяли участь у створенні плакатів, якими прикрашена столиця Німеччини цими днями. Плакати виставлені вздовж кількох кілометрів колишнього муру. Їх малювали тисячі людей із різних країн. Загалом було підготовлено понад 5 тисяч плакатів.
Увечері на берлінців і гостей столиці чекає рокконцерт у виконанні 700 музикантів і святковий салют.
Берлінський мур завдовжки, за деякими даними, майже 168 кілометрів, існував з 13 серпня 1961 року по 9 листопада 1989 року. Він став символом "холодної війни", а після падіння – символом єдності Німеччини.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.