У Музеї історії України у ІІ світовій війні готують виставку «Український Схід»
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/8-1.jpg)
Робота над підготовкою нового виставкового проєкту «Український Схід» йде за підтримки Українського культурного фонду. З метою найбільш реалістичного подання матеріалу музейники та співкуратор проєкту Андрій Качуро вирушили разом у відрядження на Схід України аби на власні очі побачити територію бойових дій і зібрати обпалені війною артефакти.
Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Маршрут пошуковців проліг Луганщиною (м. Попасна, села Попаснянського району Золоте й Золоте-4), а також найгарячішими точками Донеччини (Світлодарська дуга, м. Світлодарськ і м. Мар’їнка та їхні околиці, м. Авдіїївка з його відомою всім промзоною, Ясинуватський район, «Республіка Міст», селище Піски).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/2-3.jpg)
Військові показали дослідникам залишки спалених ворогом автомобільних кунгів – свідчення нападу противника на українських військових під час їхнього виходу з-під Дебальцевого; понищену бронетехніку, яку використовували обидві сторони під час боїв на Дебальцівському плацдармі.
Пошуковцям вдалося побувати на руїнах будинку по вул. Шевченка, що в Мар`їнці. 14 червня 2019 року у мирну оселю влучив ворожий снаряд. Наразі вся родина перебуває в лікарні у Кураховому з пораненнями різного ступеня тяжкості. Іграшки дев’ятирічної Варі, яка дістала контузію, батько дівчинки дозволив узяти до музею, аби розповісти про мужність дітей нинішньої війни.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/7-1.jpg)
Музейниками знайдені особисті речі військового, що захищав Україну на тепер уже тиловому рубежі. Як повідомили очевидці – місцеві мешканці, боєць загинув навесні 2016 року від прямого влучення ворожого снаряда. У музейники планують розшукати рідних та друзів полеглого Захисника України й передати їм знайдені особисті речі бійця, а також із їхнього дозволу включити ці предмети до музейної експозиції, що створюється.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/6-2.jpg)
Також на карту нанесені «солдатські меморіали» – облаштовані самими бійцями пам’ятні знаки на місцях загибелі друзів і побратимів. Зі слів учасників подій працівники музею записали дані про найважливіші для бійців події нинішньої війни: згодом ці свідчення будуть звірені, уточнені, проаналізовані й ляжуть в основу новітньої історії вільної України.
Завдяки експедиції колекція музею поповнилася новими артефактами російсько-української війни, які буде взято за основу нової виставки «Український Схід».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/5-2.jpg)
Військові 54-ї, 30-ї, 24-ї та 93-ї окремих механізованих бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади та групі військово-цивільного співробітництва (СІМІК), які поділилися досвідом, спогадами й думками про сьогоднішній Донбас. Незабаром про їхні історії дізнаються відвідувачі нової виставки «Український Схід».
Фото - Національний музей історії України у Другій світовій війні.