Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство

У МОЗ вважають, що через війну кожен п’ятий українець матиме проблеми з психікою

Особливо вразлива група – батьків.

У МОЗ вважають, що через війну кожен п’ятий українець матиме проблеми з психікою - зображення
Фото: pixabay

Щонайменше кожен п’ятий українець матиме негативні наслідки для психічного здоров’я через війну. До таких невтішних попередніх висновків прийшли в МОЗ.

"З кожним днем кількість людей, які будуть відчувати наслідки для свого психічного здоров’я буде зростати. Навіть тих, хто зміг стійко перенести перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може мати негативний вплив на психічне здоров’я. За нашими попередніми прогнозами на даний момент війни, надалі психологічної підтримки буде потребувати близько 15 млн українців, з них близько 3-4 млн потрібно буде призначати медикаментозне лікування", –

міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Як вважають експерти, до особливо вразливої групи, в першу чергу, входять батьки, які як ніхто знають, що таке постійний стрес, адже мають впоратися не лише з його викликами для себе, а й піклуватися про дітей.

В МОЗ наголосили, що негативні наслідки війни, які можуть вплинути на психічне здоров’я українців можуть призвести до поширення серцево-судинних хвороб, діабету, артритів, астми, онко. Крім того, понад 50% осіб з психічними розладами мають також розлади сну, що часто призводять до хвороб органів дихання

Нагадаємо, також у МОЗ розповіли, чи виїжджає "швидка" під час комендантської години.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.