У МОЗ розробили стандарт реабілітації пацієнтів, що одужали від ковіду
Україна орієнтується на світовий досвід, а також рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в цій сфері.
Про це заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак повідомила під час брифінгу.
МОЗ разом з українськими вченими, медиками та Державним експертним центром розробило стандарт медичної допомоги Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19.
Документ спрямований для обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде узгоджений найближчим часом.
"МОЗ сформував ряд ініціатив, які дозволять створити в Україні дієву систему реабілітації пацієнтів з COVID-19. Вже є напрацьовані рекомендації у відповідності до рекомендацій ВООЗ, зокрема, спільно з Державним експертним центром розроблений стандарт медичної допомоги з реабілітації пацієнтів з COVID-19", - сказала Микичак.
Також у МОЗ запропонують Національній службі здоров’я виділити пакет послуг у межах програми медичних гарантій, який передбачає надання реабілітації після перенесеного COVID-19. Пацієнти зможуть пройти реабілітацію на підставі направлення.
Зауважимо, що у деяких пацієнтів, які перенесли коронавірус, спостерігається постковідний синдром. Він може тривати понад 12 тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова.
Як повідомляв «Погляд», в Україні 7856 нових COVID-заражень.
«Погляд» розповідав, кого на COVID-вакцинацію реєструють роботодавці?
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.