Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

У МОЗ пояснили правила карантину «вихідного дня»

09.11.2020 Дар'я Сафронова 0

Максим Степанов рекомендує ввести обмеження у вихідні дні через розповсюдження інфекції COVID-19.

Фото: pixabay

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9  листопада в Україні зафіксовано 8687 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей - 350, медпрацівників – 321).

У м. Києві зафіксовано 748 нових випадків за добу, а у Київській області - 590.

Як зазначив міністр охорони здоров’я на онлайн-брифінгу 9 листопада, захворюваність на коронавірус невпинно збільшується. У зв’язку з цим відомство, очолюване Максимом Степановим, розробило концепцію карантину «вихідного дня».

Нагадаємо, «Погляд» повідомляв, що у Міністерстві охорони здоров’я планують запровадити карантин «вихідного дня», оскільки кількість випадків захворювання на COVID-19 в Україні й надалі зростатиме.

Тому, починаючи з 00:00 суботи по 00:00 понеділка вільним для відвідування залишаються продуктові магазини, аптеки, ветеринарні аптеки, громадський транспорт, автозаправні станції тощо, проте закладам громадського харчування буде дозволено працювати лише на виніс, а ТЦ та іншим розважальним закладам МОЗ рекомендує зачинятися.

Карантин «вихідного дня» повинен допомогти зупинити хвилю захворювань, не завдаючи великих втрат економіці.

«Нам дуже важливо розірвати цей ланцюг передачі хвороби. Хочу наголосити, що така пропозиція від охорони здоров’я пов’язана з тим, що ми хочемо знайти баланс, не зупиняючи економіку», - повідомив Максим Степанов.

«Погляд» також інформував про створення цілодобового контакт-центру для протидії COVID-19.