Новини
Здоров'я
Київ

У Київському метрополітені з’явились дефібрилятори


Після більш ніж двох місяців карантину 25 травня відновив роботу Київський метрополітен. Одночасно із пасажирами там з’явились і прилади, без яких часто неможливо врятувати людське життя, – дефібрилятори.

Про появу дефібриляторів у столичній підземці повідомив Центр спеціальної підготовки.

«Дякуємо РеаніМетро та всім небайдужим громадянам України за наявність автоматичних зовнішніх дефібриляторів у метрополітені м. Києва», – йдеться у повідомленні.

Щоправда, як відзначила користувачка мережі Facebook Yevhenia Nepytaliuk, прилади зберігаються у касира, а не на платформі, скажімо. Так, жінка зауважила: «У післякарантинному метро починають з'являтися не лише люди, але й дефібрилятори. Шкода, що поки лише у касира, бо для доставки його на платформу може знадобитись чимало часу…», та додала, що саме з причини відсутності дефібрилятора у метро її батько помер на платформі станції Льва Толстого від зупинки серця у 2015 році.

Тож, можливо, тепер поява дефібриляторів у метрополітені Києва дозволить уникнути летальних випадків.

Довідка. Дефібрилятор – невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому важкому порушенні ритму серця та фибриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю всього лише п'ять хвилин, врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто – необов'язково лікар. Необхідно пам'ятати лише про безпеку, пише Вікіпедія.

Зазначимо, сьогодні ми писали, яка наразі ситуація в гуртожитках і лікарнях Київщини. А також з'ясували, що означатиме послаблення карантину на Київщині з 26 травня.