Новини
Україна

У Києві запровадять "соціальний хліб"


З березня  власники картки киянина зможуть отримувати  зі знижкою хліб та хлібобулочні вироби залежно від їх пільгової категорії. Про це під час прес-конференції повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда.
"Основний акцент, який ми сьогодні робимо, це продаж хліба за карткою киянина пільговим категоріям громадян. Знижка буде різна, залежно від категорії. Я сподіваюся, що в тестовому режимі до кінця тижня почнуть працювати за цією системою перші точки продажу «Київхліб», і протягом березня усі 150 кіосків підприємства, які є у місті, будуть долучені до програми. Основний момент, який ми повинні зрозуміти, що саме картка киянина буде давати можливість вираховувати конкретну пільгу", – зазначила Марина Хонда.
Також вона зазначила, що система знижок визначена Меморандумом про співпрацю між Київською міською державною адміністрацією та ПрАТ «Київхліб», який було підписано у грудні 2018 року. Згідно з Меморандумом власники картки киянина поділені на 5 категорій. Кожна з цих категорій має свій розмір знижки:
  • 70% - кияни-члени сімей загиблих учасників АТО, кияни-члени сімей Героїв небесної сотні, діти-сироти та праведники Бабиного яру;
  • 60% - особи з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім  в’язням концтаборів, гетто, визнані особами з інвалідністю;
  • 50% - діти з інвалідністю з дитинства;
  • 25% - непрацюючі пенсіонери;
  • 20% - власники "картки киянина", які не мають пільг.
До кінця тижня за цією системою почнуть працювати перші точки продажу "Київхліб", а впродовж березня запрацюють усі 150 кіосків.
Ілюстративний матеріал із відкритих джерел