У Києві розширили перелік пільг для малого і середнього бізнесу
Депутати Київради внесли зміни до рішення щодо комплексної підтримки підприємців на період карантину.
Сьогодні, 8 квітня, на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради ІХ скликання, 99 депутатів підтримали змін до рішення щодо комплексної підтримки суб’єктів господарювання столиці, зокрема у частині пільг для малого та середнього бізнесу. Про це повідомляється на офіційному веб-сайті Київської міської ради.
Зокрема, йдеться про такі зміни на період дії карантинних обмежень:
«Буде зменшено розмір пайової участі власникам майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, у тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків. Внесок становитиме одну гривню, незалежно від розміру пайової участі, визначеного у договорах. Для власників об’єктів сезонної та пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі розмір внеску залишатиметься 50% від розміру пайової участі, визначеного у договорах. Місто також запроваджує пільги на розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної форми власності у розмірі 50% від визначеної плати у договорі. Йдеться про користування місцями, які є власністю громади. Крім того, для власників авто, які пересуваються столицею, на період дії карантинних обмежень скасовано плату за користування паркувальними майданчиками комунального підприємства «Київтранспарксервіс»,
-йдеться у повідомленні.
Також Київська міська рада планує розширити перелік бізнесів, на які поширюється фінансово-кредитна підтримка для обслуговування їхніх боргів. На час карантину така підтримка від міста збільшується з 50% до 99% від суми відсотків за кредитними договорами бізнесменів. Таким чином, вони зможуть отримати кредити усього під 0,01%. Загалом завдяки розширення переліку буде збільшено допомогу бюджетними коштами з 9 млн грн до 50 млн грн.
«Малий та середній бізнес для міста є дуже важливим. Місцева влада прагне зменшити фінансове навантаження на власників суб’єктів господарювання. Минулого року Київ вже запровадив пільги для бізнесу. І місто свідомо йде на недоотримання доходів у бюджет, бо у період карантинних обмежень як ніколи необхідна підтримка. Цього разу ми розширюємо перелік пільг, першочергово для недопущення масового закриття бізнесу та для збереження робочих місць»,
– зазначають у Київраді.
Окрім того, для підприємців, які орендують столичне комунальне майно, але не можуть продовжити під час карантину свою діяльність, розмір орендної плати, незалежно від умов договору, становить 1 гривню. У випадку продовження діяльності, така плата становитиме 50% від визначеної договором суми. Відтак в обох випадках діють пільги - незалежно від того, працює бізнес чи ні.
А ситуація з коронавірусом у Києві непроста. Тепер ковідних хворих прийматимуть в пологових будинках і в дитячих лікарнях.
Карантин вплинув і на роботу транспорту. «Погляд» повідомляв, що цей період кияни масово купують та орендують велосипеди.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.