У Києві приватні детективи збували дані з закритих правоохоронних баз
Діяльність «міжнародного детективного агентства» організував колишній співробітник Нацполіції України. Вартість «послуг» становила від 100 до 2 тис. доларів США.
Як повідомили в офісі Генпрокурора, столичні правоохоронці викрили «приватних детективів», які збували інформацію з закритих баз даних правоохоронних органів. Припинення протиправної діяльності агентства, представники якого збували інформацію із закритих баз даних державних та правоохоронних органів (ст. 361, 361-2, 362, 232 та 364 КК України), відбулося прокурорами спільно зі співробітниками Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури №4.
Слідство встановило, що роботу цього «міжнародного детективного агентства» організував екс-співробітник Нацполіції України. До складу агентства також входили діючий працівник поліції, керівник структурного підрозділу Державної податкової служби України, співробітник однієї з державних кредитно-фінансових установ, працівник страхового бюро та інші особи.
«Це агентство спеціалізувалося на незаконному збуті інформації з баз даних «Безпечна столиця» КМДА про пересування транспортних засобів, даних банківських установ, Державної податкової служби, Національної поліції, Державної прикордонної служби, органів юстиції тощо. Під час слідчих дій задокументовано факти систематичного збуту вказаної інформації через підконтрольний анонімний канал месенджеру «Телеграм», у тому числі на замовлення російської сторони та в інтересах осіб, що проживають на території анексованої АР Крим», - йдеться у повідомленні.
Вартість послуг «міжнародного детективного агентства» була від 100 до 2 тисяч доларів США - це залежало від складності завдання та обсягів інформації. А ще «детективи» надавали замовникам послуги із незаконного візуального спостереження. Серед їхніх послуг було й зламування месенджерів та електронних поштових скриньок.
Під час обшуків за місцями проживання та роботи учасників «агентства» виявлені та вилучені мобільні пристрої, засоби анонімного зв’язку, комп’ютерну техніку та носії інформації, які учасники групи використовували для отримання та передачі конфіденційної інформації, службові документи та аудіозаписи з грифами обмеження допуску, ключ доступу до ЄРДР тощо.
Слідчі дії тривають. Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру організатору нелегального бізнесу та його співучасникам.
Як повідомляв «Погляд», бучанського опера поліції підозрюють у хабарництві.
Також «Погляд» інформував, що у Вишневому будівельник зарізав товариша за 10 тисяч гривень.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.