Зима найскладніший період для птахів. З настанням морозів, пернаті потребують багато енергії. Щоб перезимувати вони мають добре харчуватися. Організатор центру реабілітації “Крила птаха” Марія Микитюк на території власної садиби щодня пригощає птахів.
Злітаються на обід майже всі довколишні крилаті мешканці. Найчастіші гості - голуби, горобці та синички. Пані Марія розповідає, годувати птахів зовсім легко. Є лише кілька простих умов, які обов’язково потрібно враховувати.
Що ж до раціону — їжа має бути корисною та калорійною. Не варто годувати пернатих крупами та хлібом. А просо та насіння соняшника — найкращий варіант для зимової годівлі.
Виготовляють у центрі реабілітації диких птахів і годівнички для підкорму. Чоловік Марії Євген робить їх власноруч з натуральних матеріалів. Бажаючі можуть придбати годівничку, і таким чином пожертвувати кошти на унікальний проект.
Тут же ж Євген показує як зробити годівничку.
Зробити годівничку може кожен. Головне, вона має бути безпечною для птахів. Служити якісний виріб буде до 10 років. А виготовити її можна за 30 хвилин.
Для тих, хто хоче допомогти птахам, але не має можливості розмістити годівничку у себе на подвір’ї, пані Марія встановлює “соціальні лісові годівнички”. Першу облаштувала на одному з дерев Бучанського міського парку неподалік озера з левом. Відтепер кожний бажаючий може залишати для пернатих подарунки із зерна та насіння.
Не встигли встановили годівничку — одразу знайшлися бажаючі погудувати птахів. Дівчата Ніка та Софія від такої ініціативи у захваті. Кажуть і раніше підгодовували пташок, а відтепер частіше ходитимуть у парк, щоб допомагати пернатим.
Встановлювати такі “соціальні годівнички” волонтери планують у парках всього Ірпінського регіону. Чим більший парк — тим більше годівничок. А значить щасливо дочекатися весни зможуть набагато більше пернатих.