У Білій Церкві перебудували пам’ятку національного значення
Про це повідомляє громадська організація "Україна Інкогніта".
"Ансамбль споруд старої пошти у Білій Церкві (Стара пошта) має статус пам’ятки національного ще від 1979 року. Комплекс звели у 1825-1833 рр. на важливій поштовій дорозі Москва-Одеса коштом графині Олександри Браницької, – тітки поміщика Павла Енгельгардта (того самого, у якого згодом викупили Тараса Шевченка) та племінниці князя Григорія Потьомкіна", –
зазначають в організації.
Споруда займає площу близько 1,5 га і складається з двох частин. Перша частина — будівлі поштової станції, готелю і заїзду (ямщицька). В другій — службові споруди (каретовня, кузня і стайня).
У 1846 році в готелі поштової станції перебував Тарас Шевченко під час роботи у складі історико-археографічної комісії. Будинок станційного наглядача з’явився пізніше відвідин письменника, але він входить до історико-архітектурного комплексу, пов’язаного із його життям.
Представники міської влади Білої Церкви та громадська організація "Україна Інкогніта" вже проінформували департамент культури і туризму Київської обласної державної адміністрації — там обіцяють звернутися до правоохоронних органів.
Нагадаємо, 9 березня Київщина встановила рекорд з найтривалішого публічного декламування творів видатного українського поета Тараса Шевченка за участі військових. Захід, який символічно провели в Бородянці, вже увійшов до Книги рекордів України.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.