У 2020-му запровадять гарячу лінію для жертв домашнього насильства
Для захисту постраждалих від тиску в сім’ї у наступному році планують запровадити Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Домашнє насильство – давня проблема, від якої суспільство не може відмахнутися. А тим часом нерідко стається так, що люди, доведені до відаю своїми близькими, відповідають агресією на агресію. І тоді стається непоправне. Хоч і ініційоване, по суті, самим агресором…
Про це, у тому числі, йшлося під час національної зустрічі з розвитку спеціалізованих послуг для осіб, постраждалих від насильства. Захід відбувся у межах проєкту ”Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні". Участь у зустрічі взяли також заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян та виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська.
Учасники заходу обмінялись досвідом щодо реагування на випадки домашнього насильства та надання послуг постраждалим від домашнього насильства за ознакою статі, взаємодії усіх суб’єктів з питань запобігання та протидії домашньому насильству. На зустрічі відбулася презентація результатів проєкту. Увага акцентувалась на діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та притулків для жінок, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, у 12 регіонах України.
ДОВІДКА. за 9 місяців 2019 року задокументовано майже 95 000 звернень з приводу домашнього насильства. Це на 11 % більше, ніж за такий же період 2018-гоминулого року. Понад 84 звернень – від надійшло від жінок, більше 10 000 – від чоловіків, 775 звернень – від дітей.
”Кожна п’ята жінка, яка звертається до Президента за помилуванням, – жертва домашнього насильства. Це жінки, які через певні життєві обставини опинились в ситуації, коли повинні були захищатись, і під час захисту нанесли тяжкі тілесні травми, які призвели до летального випадку”, - про це повідомив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський.
Він наголосив на необхідності чіткої координації дій та спільних зусиль компетентних органів на всіх рівнях, що дасть можливість оперативно реагувати на випадки домашнього насильства, та повідомив про плани на наступний рік щодо боротьби з ганебним явищем. Зокрема, заплановано ввести у дію національний Кол-центр для постраждалих та осіб, які стали очевидцями випадків насильства. А також – забезпечити функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Сергій Ніжинський зауважив: ”Постраждалі від домашнього насильства повинні мати можливість своєчасно отримувати доступні соціальні послуги, а саме отримувати якісну допомогу професійних психологів та реабілітологів”.
Джерело: Мінсоцполітики