Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

У 12 областях України розпочали цифровізацію сфери енергоефективності будівель


В обласних державних адміністраціях вже сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету. З часом проєкт розширять на всю країну.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій України.

У 12 областях України розпочато пілотний проєкт з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. Наразі база налічує 6293 об’єкти з 408 населених пунктів.

У рейтингах можна побачити, як будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету, споживають загальну теплову енергію, теплову енергію, газ, електроенергію та холодну воду. Для кожної категорії будівель розраховане середнє питоме споживання, а також виставлена оцінка за результатами завершених місяців поточного року: «чудово», «добре», «погано».

Скрін energomonitoring.com.ua

Відомо, що Київщина до пілотного проєкту не увійшла, рейтинги енергоефективності будівель сформували у Сумській, Миколаївській, Полтавській, Житомирській, Чернівецькій, Херсонській, Рівненській, Кіровоградській, Львівській, Донецькій, Вінницькій та Івано-Франківській областях.

Планується, що згодом проєкт буде розширено і на інші області.

«Цифровізація сфери енергоефективності будівель на сьогодні в практичному сенсі наближає політику енергоефективності до європейського виміру. Цей проєкт є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель та сприятиме впровадження систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору. Плануємо, що найближчим часом він розшириться на інші області», – зазначив перший заступник міністра Василь Лозинський.

Також відомо, що наразі Мінрегіоном розробляються механізми розвитку бази будівель, напрацьовуються шляхи її масштабування для розширення обсягів охоплення громадських будівель та долучення нових категорій відань.

Нагадаємо, минулоріч протягом дії державної програми, яка передбачає надання «теплих кредитів» на заходи з енергозбереження, було залучено 8 млн грн.