Новини
Суспільство
Екологія
Земля
Вода

Цунамі з відходів: виробництво масок в світі збільшилося в 200 разів


Обмежувальні заходи, введені в світі на тлі спалаху коронавірусу, призвели до скорочення викидів парникових газів до 5%. Однак не всі заходи, спрямовані на протидію COVID-19, позитивно вплинули на навколишнє середовище.

Фото: pixabay.com

Пандемія стала причиною різкого зростання забруднення одноразовими і пластиковими виробами, йдеться в повідомленні Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД).

«Наші вулиці, пляжі і океани піддалися справжньому цунамі з відходів, зокрема, з захисних масок, рукавичок, флаконів з дезінфікуючими засобами», – зазначають в документі.

Для прикладу, якщо рік тому у світі продавали масок на 800 млн доларів, то в 2020 році сума виросла до 166 млрд доларів, тобто збільшилася в 207 разів. Тож засоби індивідуального захисту можуть в майбутньому стати ще однією проблемою для планети і всього живого на ній, після пластику.

Варто зазначити, що за даними Green Matters, щомісяця людство викидає близько 200 мільярдів масок для обличчя та рукавичок. Неправильна утилізація засобів індивідуального захисту може призвести до засмічування океану. Адже будь-яке сміття, яке просто викинули в урну, вітер чи дощова вода можуть перенести на пляжі, в річки та океани, де це може нашкодити тамтешнім мешканцям.

Для прикладу, півмільйона раків-самітників загинули в Тихому та Індійському океанах через пластик.

За попередніми підрахунками ООН, близько 75% «пластику коронавірусу», ймовірно, стануть відходами, які будуть засмічувати наші сміттєзвалища та плавати в наших морях.

Нагадаємо, вчені вважають, що Світовий океан можна відновити за 30 років.