Новини
Україна
Політика

Ціну на газ встановлюватимуть раз на рік: Денис Шмигаль

26.01.2021 Косянчук Інна 0

Уряд і Верховна Рада ініціюватимуть передачу газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування.

Фото Урядового порталу

Кабмін розпочав реалізацію кроків, щоб  ринки електроенергії та газу почали працювати правильно й зручно для людей.  Адже Україна перейшла до відкритих ринків електроенергії та газу, коли ціна на продукт, зокрема для населення, формується на ринку. Про це повідомив Урядовий портал, цитуючи прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

 «По-перше, була встановлена гранична ціна на ринку газу з 1 лютого й до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. По-друге, тарифи на тепло й гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє, після консультацій з Урядом і народними депутатами НКРЕКП ухвалила рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр», — зазначив Шмигаль.

Також він поінформував, що Кабмін спільно з профільним  парламентським комітетом и ініціюватиме ухвалення законопроекту про можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування, і підкреслив: «Це важливий елемент, який забезпечить справедливість формування ціни на розподіл».

Також Шмигаль повідомив, що не будуть нараховувати штрафи та пеню за невчасно сплачені газ або тепло за січень. А ще – що уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету й встановлення чесних прозорих правил на ринку газу.

«Кабміном буде ухвалене рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких встановлено електроопалення. І останній крок: річний продукт стане основним у газорозподільчих компаній. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи», — зазначив Шмигаль.

«Погляд» повідомляв, що скоро кнопкодавити буде непросто: у Верховній Раді пропонують посилити контроль.

Також «Погляд»  інформував, що  Мінрегіон радить не зволікати з передачею майна громадам.

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.