Третина школярів у світі не змогла отримати доступ до дистанційного навчання – Unicef
Для 463 млн учнів, чиї школи закрилися через COVID-19, не існувало такого поняття, як дистанційне навчання.
Про це йдеться у звіті Unicef, який був опублікований на офіційному сайті організації.
Щонайменше третина школярів у світі – 463 млн дітей – не змогли отримати доступ до дистанційного навчання, через карантинні заходи пов’язані з пандемією в країнах.
За словами гендиректор організації Генрієтта Форе, «для величезної кількості дітей, чия освіта була повністю перервана на кілька місяців поспіль, – це глобальна проблема освіти. А наслідки будуть відчуватися в економіці і суспільстві на десятиліття вперед».
У розпал загальнонаціональних і місцевих заборон школи припинили відвідувати близько 1,5 млрд учнів. Вихід знайшли у вигляді «дистанційного навчання». Проте тут існували свої обмеження та глибока нерівність у доступі до освіти, адже необхідні технології для реалізації цього процесу були не в усіх родинах.
Для прикладу відсоток школярів, які не мали змоги отримати доступ до дистанційного навчання у Східній Європі та Середній Азії становить 34% із 25 млн дітей. Натомість у Східній та Південній Африці це 49% із 69 млн школярів.
І хоча цифри у звіті доволі шокуючі, на думку експертів, реальна картина може бути набагато гіршою. Навіть коли у дітей є технології та інструменти вдома, не факт, що вони мали можливість дистанційно навчитися через різні фактори вдома, включаючи тиск на виконання домашніх справ, примус до роботи, погане середовище для навчання та відсутність підтримки в використання навчальної програми в Інтернеті або в ефірі.
Також в звіті йдеться про те, що 72% школярів, які не мають доступу до дистанційного навчання, живуть у найбідніших регіонах своїх країн.
Нагадаємо, 27 серпня в Україні були оновлені вимоги до організації навчання в школах.