Топ-10 екопорад до Нового року
З року в рік все більше людей у світі долучаються до стилю eco-friendly: відмовляються від пластику, споживають органічну їжу, правильно та вчасно утилізують різні відходи, прагнуть зменшити викиди СО2 тощо. Якщо ви теж давно мрієте жити у гармонії з природою, чому б не почати діяти не з нового року, а під час його святкування? А ми підготували топ-10 корисних порад, як облаштувати й провести зимові свята у стилі «еко».
? 1. Правильна ялинка
Якою б не була хороша лісова красуня у святковому інтер'єрі, доводиться визнати, що щорічна вирубка лісів – варварство по відношенню до природи. Радимо скористатися ялинкою, виготовленою із екологічно чистих матеріалів, або саморобною: із паперу, корок, гілок, ниток, тканини, новорічних кульок тощо. Якщо такий варіант не підходить, то купуйте ліцензійні дерева, які продаються у супермаркетах або на офіційних ялинкових ярмарках, вирощені спеціально до новорічних свят.
? 2. Натуральний декор і прикраси
Що стосується ялинкових прикрас, екологи не рекомендують використовувати пластиковий декор. Краще зробіть щось цікаве своїми руками з паперу або текстилю: і душевно, і не шкідливо для екології.
Екодекором можна прикрасити не тільки ялинку, а й весь будинок. Для цього знадобляться прикрашені гірляндами сухі гілочки (їх можна зібрати в найближчому парку), шишки, вінки зі шматочків кори дерев. До речі, такі аксесуари прослужать вам не один рік: після свят сховайте їх у картонну коробку до наступного свята.
Те ж саме стосується й прикрас для ялинки. Варто витратити кілька годин для того, щоб зробити для ялинки особливі іграшки – екологічно чисті і з натуральних матеріалів. Можна навіть спекти пряникові прикраси. Також ми можемо зробити, наприклад, іграшки з тканини. Це можуть бути якісь елементарні викрійки з кольорових клаптиків - кульки, сердечка, новорічні палички та інші подібні прикраси, які легко прострочити по обидва боки на швейній машинці або навіть прошити руками і заповнити всередині ватою.
? 3. Органічний текстиль
Новорічний інтер'єр, у тому числі святковий стіл, вимагає текстильного оформлення. Виберіть для декору такі тканини, як льон або бавовна: вони легше переробляються завдяки відсутності синтетичних добавок, а виглядають не гірше, ніж синтетичні тканини, завдяки вишивці і різноманітності відтінків.
? 4. Живі квіти
Хоч, це і не звично для Нового року, квіти допомагають прикрасити будинок в стилі еко. На журнальному столику будуть прекрасно виглядати композиції з квіткових горщиків: взимку цвітуть такі ефектні рослини, як орхідеї, цикламени, пуансетії і азалії.
? 5. Енергозберігаючі лампи та свічки
Сьогодні в магазинах представлений великий вибір гірлянд з енергозберігаючими лампами, які прослужать довше, ніж галогенові. Ще один варіант створення новорічного настрою в екостилі – запалити свічки з бджолиного воску. Вони не тільки чудово виглядають на святковому столі і створюють приватну атмосферу, але і прогорають майже повністю, не залишаючи відходів. У цьому їхня відмінність від парафінових свічок, які є продуктом переробки нафти.
? 6. Сервірування без пластику
Навіть якщо Ви плануєте грандіозну вечірку на сорок персон і розумієте, що мити посуд Вам доведеться дуже довго, постарайтеся обійтися без пластикових тарілок. Краще все-таки сервірувати повноцінний стіл. Зрештою, прибирання буде пізніше, а поки насолоджуйтеся смачною вечерею зі скляного і керамічного посуду.
? 7. Екологічні подарунки
Одна з серйозних проблем сучасного світу – гіперспоживання, і як наслідок, надмірна кількість відходів. Екологи рекомендують дарувати близьким розумні подарунки, а ще краще – враження: спа-сеанс, масаж, абонемент на цікавий майстер-клас, квитки у театр чи кіно…
? 8. Паперова упаковка
Красиво упаковувати подарунки - особливе задоволення, проте обгорткові матеріали часто містять пластик, що суперечить суті Нового року в екостилі. Насправді подарунки можна акуратно загорнути в пергаментний або навіть газетний папір і обв'язати мотузкою або кольоровою стрічкою – виглядати такі коробочки будуть явно не гірше, ніж яскрава упаковка з синтетики.
? 9. Їжа та продукція
Намагайтеся купувати продукти в упаковці, що переробляється: скло, тетра-пак, метал, пластик (на пластику дивіться маркування: 1, 2 – це точно можна здати на переробку). Збирайте сміття роздільно і приносите його в пункти прийому або доставляйте до контейнерів для роздільного збирання. Також найбільш екологічно купувати товари місцевого виробництва. Звичайно ж, головні фрукти новорічного столу – мандарини – під це правило не підпадають, щодо іншо – дивіться на упаковку.
? 10. Розваги
Салюти, петарди, феєрверки – уся ця піротехнічна продукція часто не має сертифікатів якості, а отже, є потенційно небезпечною. До того ж поруч із нами можуть жити люди, які пережили жахи воєнних дій. Багато хто страждає від посттравматичного стресового розладу. Тому кожен вибух петарди для цих людей є болючим фактором. Та й тварини ненавидять всі ці гучні розваги. Коти і собаки можуть отримати травму від піротехнічних забав, а більшість просто до жаху боїться гучних звуків. Те, що для нас є лише хвилинною розвагою, вкрай негативно впливає на психіку багатьох інших людей і тварин. Давайте будемо більш турботливими до тих, з ким ми живемо в одному місті.
Звісно, якщо ви тільки починаєте бути екосвідомим, не обов’язково дотримуватись усіх порад зі списку. Але якщо вас зацікавила ця тема – це вже важливий крок у бік усвідомленого споживання або життя в стилі eco-friendly.