Точно за розкладом: загадкові радіоімпульси з далекого космосу повторилися
Радіоімпульси під назвою FRB 121102 не просто повторюється – вони повторюється з чітко визначеним циклом.
Про це пише портал Science Alert.
Швидкі радіоімпульси, що мають назву FRB 121102, повторюються з періодичністю в 157 днів. При цьому FRB 121102 демонструє багаторазові сплески протягом періоду близько 90 днів, а потім затишшя протягом близько 67 днів.
Коли був перший імпульс?
Як повідомляв «Погляд» раніше, FRB121102 був вперше виявлений в 2012 році. Швидкий радіоімпульс являє собою одиничний сигнал з космосу тривалістю кілька мілісекунд, який, по розрахункам, здатний долати міжгалактичні відстані.
Серпневий радіосплеск: точно за розкладом
Однак, незважаючи на виявлену закономірність, не було ніякої гарантії, що цей цикл триватиме. Але це знову сталося. 17 серпня команда під керівництвом Пий Ванга з Національної астрономічної обсерваторії Китаю виявила за допомогою FAST – найбільшого телескопа в світі із заповненою апертурою – 12 сплесків від FRB 121102, що говорить про те, що джерело знову знаходиться в активній фазі.
Згідно з розрахунками команди Вана, активна фаза радіоімпульсу повинна закінчитися в період з 31 серпня по 9 вересня 2020 року.
Що таке FRB?
FRB – одна з найбільш захоплюючих загадок космосу. Це надзвичайно потужні радіосигнали з далекого космосу, галактик, що знаходяться на відстані мільйонів світлових років від Землі. Деякі з них випромінюють більше енергії ніж 500 мільйонів Сонць. Але при цьому, вони тривають частки секунди, і більшість з них не повторюються, що робить їх дуже складними для прогнозування, відстеження а, отже, розуміння, хоча наразі вчені і просунулися у відстеженні таких одноразових сплесків.
До речі, за однією із версій, ці радіоімпульси є сигналами інопланетян.
Нагадаємо, цьогоріч в США зупинили проєкт з пошуку позаземних цивілізацій.