Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко
![Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко - зображення](/storage/resized/lg/news/9e360915-1b49-4b06-a171-7cf51ec2d9fa/169697_main.webp)
Вчора було відкриття виставки Любові Панченко.
Її талант було несправедливо недооцінено за життя. І тільки зараз його побачено і почуто повноцінно.
Більшість українців узнали про неї вже після її трагічної смерті від холоду та виснаження у Бучі під час російського вторгнення 2022 року.
Про творчий шлях художниці вже написано статті, її картини, вишивки, ескізи зберігаються в музеї шістдесятництва та колекціях інших музеїв України, і тепер ми змогли побачити неймовірну ретроспективу її мистецтва!
Це справді вражає!
Кожна річ реально дихає та звучить!
Її колажі, вишивки, малюнки, живопис – живі! Неможливо описати словами відчуття - спадає на думку тільки одне - іскра Божа! Так сяє справжній хист!
І це сяйво, це звучання приголомшливо піднесла глядачам фантастична головна художниця музею історії Києва, я б навіть сказала – режисер простору – Катерина Костенко.
Було створено спеціальні інсталяції із сотень викрійок, на великих екранах ожили ескізи та знаменитий портрет Любові Панченко з довгою чорною косою.
Було створено деталі інтер'єру її будинку, стенди з листами і віршами відомих поетів 60-х, які, як і вона, виборювали Україну в Україні.
Силуети ворона, її супутника, якого вона вигодувала ще пташеням, робочий стіл, де можна було зібрати невеликий колаж із фетру та ще багато різних деталей, сюрпризів, які несподівано відкриваються відвідувачам.
А які вражаючі величезні панно з паралелями світового та українського мистецтва 20-го та початку 21-го століть!.. Такі тонкі нюанси!
Яскраво помічено як сучасно та стильно виглядала творчість Панченко, як стилізовані були українські мотиви і як приховували її тоді в СРСР, адже вона була надто "буржуазною" і непокірною для сірих реалій того часу.
З неймовірною любов'ю та повагою до кожного предмета вибудована експозиція у кількох залах.
Також проведена була наукова робота, пошук, каталогізація.
І ми навіть не можемо собі уявити, скільки сил було вкладено дирекцією та співробітниками двох музеїв у цю виставку! Музей Шестидесятничества , Музей Києва. Museum of Kyiv.
Це, безумовно, справжня подія у світі мистецтва не лише України, а й усього світу!
Мені подвійно приємно, що у складі кількох українських брендів в експозиції поряд із прекрасними стилізованими сумочками-ВОронами, які безсумнівно скоро будуть у тренді української та світової моди, і моя невелика вишивка за ескізами Панченко на крайці від Garna Gerdana.
Вишивала з повагою та любов'ю до Любові.
І, звісно, слава нашим військовим, нашим захисникам, завдяки яким навіть під обстрілами Києва, можливі такі проекти!
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією медіа "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Виставка триватиме до 1 червня.
Відвідати експозицію можна відповідно до графіка роботи музею: середа-неділя – з 12:00 до 19:00, понеділок-вівторок – вихідні.
Вас також може зацікавити:
Історія кота Цезаря в одній картині
![Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко - зображення](/storage/resized/lg/news/9e360915-1b49-4b06-a171-7cf51ec2d9fa/470227367_8843490709060072_6639481477498543512_n.jpg)
![Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко Тетяна Іванова: У Києві відкрили виставку пам’яті художниці Любові Панченко - зображення](/storage/resized/lg/news/9e360915-1b49-4b06-a171-7cf51ec2d9fa/Дизайн без названия (25).jpg)
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.