Тепер вагітні жінки можуть самостійно обирати час декретної відпустки (ВІДЕО)
Вагітні жінки тепер можуть за власним бажанням розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності та не втратити при цьому частину матеріальної допомоги.
Про це повідомили у МОЗ.
Нещодавно Верховна Рада прийняла Закон, який дозволяє жінці піти у декрет пізніше. Документ вже пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.
Раніше лікар, у якого жінка спостерігалася під час вагітності, формував пацієнтці медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) з початком 30 тижня вагітності. З цієї дати жінка мала йти у декретну відпустку.
На підставі цього медичного висновку формувався електронний лікарняний, який автоматично потрапляв до роботодавця.
Якщо жінка хотіла працювати далі, вона могла це зробити. Але кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зменшувалася пропорційно до кількості днів, що вона продовжувала працювати.
Також зменшувався розмір допомоги з вагітністю та пологами, бо він обумовлений фактичною тривалістю відпустки.
Тепер вагітна за власним бажанням зможе після 30 тижня вагітності визначити дату початку відпустки. Якщо вона хоче розпочати відпустку з 30 тижня вагітності, їй нічого додатково робити не потрібно.
Але якщо жінка хоче продовжувати працювати після 30-го тижня, то після початку 30 тижня вагітності вона має подати відповідну заяву своєму лікарю.
Якщо в неї пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований з дати пологів. Такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно. Також це не призведе до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів.
Стандартний строк МВТН складає 126 календарних днів, але для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.
Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Саме тоді і буде сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно, нараховуватимуться соціальні виплати.
Зазначимо, що відпустку для догляду за дитиною можуть взяти бабусі та дідусі.
Читайте також:
Іпотерапія – метод психологічної реабілітації: як поранені гвардійці відновлюють ментальне здоров'я;
Відпустки для військових: які види доступні та скільки можуть тривати;
В "Київгаз" спростували фейк про про начебто "скасування плати за розподіл газу" для українців.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.