Тепер нові рослини вченим допомагають відкривати соцмережі
Існує майже 400 000 відомих видів рослин, і кожен рік вчені відкривають близько 2000 нових видів і тепер в цьому їм допомагають фотографії, які звичайні користувачі викладають у соцмережі.
В цьому році завдяки світлинам у Facebook вчені відкрили невідомі раніше проліски Galanthus bursanus. У соціальну мережу фото виклав житель Туреччини зі своєї подорожі на північний захід країни, і їх випадково помітив український фахівець з пролісків Дмитро Зубов, пишуть на порталі springer.com. Уточнивши місце, туди приїхали вчені з Королівських ботанічних садів Кью. Експерт Аросон Девіс підтвердив, що рослина належить до нового виду, при цьому знаходиться на межі зникнення. Основними загрозами є видобуток мармуру, зміна клімату, розширення сільськогосподарських угідь і навіть простий збір на букети.
У такий самий спосіб стало відомо про існування незвичайного ягідного чагарнику Synsepalum chimanimani, який зустрічається в гірських тропічних лісах на кордоні Мозамбіку і Зімбабве. Про це писали на phytokeys.pensoft.net. Плоди рослини містять міракулін, які можуть блокувати смакові рецептори, для прикладу, якщо після цих ягід спробувати лимон, він не здасться кислим.
А біля водоспаду на річці Бафінг в Західній Африці був помічений дивний чагарник Inversodicraea koukoutamba, що виділяє рідину, яка нагадує клей. Саме з її допомогою рослина кріпиться до каменів, але, ймовірно, вже незабаром зникне з лиця Землі, оскільки в цій місцевості планується побудувати ГЕС.
За 2019 рік ботаніки садів Кью в цілому відкрили 109 видів рослин і 8 видів грибів, повідомляють на сторінці закладу.