Телескоп NASA сфотографував палаючі хмари в космосі
Співробітники NASA опублікували зображення рідкісного космічного явища. Телескоп Spitzer зафіксував «палаючі хмари» – гігантське скупчення газу і пилу, яке простягається на 500 світлових років.
Молекулярна хмара Персея здається «вогненною» через інфрачервоне випромінювання, що виділяється нагрітими частками пилу. Астрономи підрахували, що його маса в 10 тисяч разів перевищує сонячну, повідомляє thegaltimes.com.
Скупчення зірок, які на знімку виглядають як яскрава пляма в лівій стороні, створюють ще більше світла і «підфарбовують» навколишні хмари, як сонце на заході, пояснили в космічному агентстві.
Велика частина пилу практично не випромінює видимого світла, тому її можна виявити тільки за допомогою інфрачервоних апаратів на зразок Spitzer.
Хмара Персея знаходиться приблизно в тисячі світлових років від Землі. Вчені з'ясували, що в ньому до цих пір відбувається процес зореутворення. Світила народжуються в щільно об'єднаних кластерах, а в міру старіння поступово віддаляються один від одного.