Новини
Всесвіт

Тарантул із космосу: телескоп Spitzer отримав захопливі світлини туманності


Цей об'єкт фігурував в об'єктивах телескопа ще в 2003 році, і за ці роки він неодноразово повертався до його вивчення.

Туманність Тарантул розташована в сузір'ї Золота риба і відноситься до Великої Магелланової хмари, карликовій галактиці – супутнику Чумацького Шляху. Це зображення складено на основі даних, зібраних Spitzer з 2003 року, проте значна частина була отримана в лютому і вересні 2019-го, повідомляється на сайті телескопа.

«Ми вибрали туманність Тарантул в якості однієї з перших цілей, оскільки розуміли, що таким чином зможемо показати весь розмах можливостей телескопа. У цьому регіоні є безліч цікавих пилових структур, йдуть активні процеси зореутворення. У таких місцях лабораторії, що працюють в інфрачервоному спектрі, можна побачити те, що не вийде побачити на інших довжинах хвиль», – каже Майкл Вернер, один з кураторів місії Spitzer.

Інфрачервоні промені невидимі для людського ока, проте деякі ІФ-хвилі можуть проникнути крізь хмари пилу та газу, тобто зробити те, на що не здатне звичайне видиме світло. Саме тому астрофізики використовують спостереження в інфрачервоному спектрі для вивчення процесів формування зірок.

У туманності Тарантул якраз знаходиться одна з таких областей – зоряне скупчення R136. У ній масивні зірки формуються на дуже близькій відстані один від одного і з набагато більшою швидкістю, ніж в решті місць галактики. В R136, в області-радіусі всього 9 трильйонів кілометрів, міститься більше 40 масивних зірок, кожна з яких як мінімум в 50 разів масивніша за Сонця.