Новини
Суспільство
Екологія
Повітря
Новини світу

Такого не було з часів Другої світової: щоденні викиди вуглецю скоротилися на 17%


На тлі пандемії коронавірусу люди перестали літати і користуватися наземним транспортом, що призвело до небаченого скорочення щоденних глобальних викидів вуглецю у світі.

Згідно з дослідженням, що було опубліковано в журналі Nature Climate Change, глобальні викиди вуглецю в квітні цього року знизилися на 17% у порівняні з середньодобовими викидами в 2019 році.

Також результати показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю в порівнянні з минулим роком.

«Ми прогнозуємо, що в цьому році глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4%, а, можливо, навіть на 7% або 8%, – заявив співавтор дослідження Роберт Джексон виданню Business Insider. – У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння за рік після Другої світової війни».

Нагадаємо, нещодавно вчені також з’ясували, що за час пандемії COVID-19 вміст діоксиду азоту в атмосфері Землі зменшився на 60%.

За словами фахівців, найбільше зниження викидів відбулося завдяки скороченню руху наземного транспорту.

Для кількісної оцінки зниження викидів вуглецю автори дослідження вивчили дані про викиди з понад 69 країн, включаючи США і 30 китайських провінцій. Таким чином у вибірку увійшло 85% населення світу і 97% глобальних викидів CO2.

За даними дослідження, на період карантинних заходів в середньому кількість автотранспорту на дорогах скоротилася на 50%, а авіаперельотів на 75%. Таким чином у цих двох секторах викиди скоротилися на 36% і 60% відповідно. Загалом же зниження викидів від наземного транспорту склало 43% від загального зменшення щоденних глобальних викидів в порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт дає майже в 10 разів більше.

В цілому, за оцінками дослідників, викиди в період з січня по середину квітня скоротилися на 1 048 мільйонів метричних тонн в порівнянні з торішнім середнім значенням за 12 місяців. Близько 23% цього зниження припадає на Китай, 20% на США і 9% на Індію.

Хто знає, можливо, такі неочікувані наслідки пандемії також допоможуть змінити сценарій, який пророкують вчені Землі через зміни клімату. Адже, згідно з іншим дослідженням, на планеті вже існують території, де людям доводиться практично виживати, а найближчим часом їх стане ще більше.