Блоги

Світлана Ройз: Добробут українських дітей, що кажуть дослідження

Сьогодні були оприлюднені результати комплексного дослідження добробуту наших дітей 10-17 років. (опитування проводилось в жовтні 2023 року по всій Україні, окрім окупованих територій). Будуть «хороші» і «сумні» новини.

Світлана Ройз: Добробут українських дітей, що кажуть дослідження - зображення

Важливе. Сьогодні були оприлюднені результати комплексного дослідження добробуту наших дітей 10-17 років. (опитування проводилось в жовтні 2023 року по всій Україні, окрім окупованих територій). Будуть «хороші» і «сумні» новини

В дослідженні було 9 вимірів (а в кожному вимірі ще від 3-12 індикаторів): Здоров'я, безпека, освіта, ментальне здоров'я, стосунки, соціальні та емоційні навички, ризикована поведінка, матеріальне забезпечення, система інституційної підтримки та виховання.

Важливо, що відповіді дітей зі Сходу України по багатьох пунктах не відрізняються від відповідей дітей з інших регіонів.

  • Із «хороших новин», які пов'язані з темою психічного здоров'я: 71% дітей загалом вважають себе щасливими

  • 6 з 10 дітей можуть знайти розв'язання проблеми, коли вона виникає (це неочевидна хороша новина, бо травматизація характеризується якраз відчуттям безпорадності)

  • 9 з 10 дітей мають друзів в школі (але тільки 5 таких, що можуть підтримати в складних ситуаціях)

Результат, який мене здивував (хоч він і закономірний зараз) – 80% дітей означають, що їм подобається бути вдома з родиною (з одного боку – це прекрасно, якщо родина стає територію безпеки та близькості, з другого – в підлітковому віці в мирний час більш природні були б зовсім інші показники) 73% мають гарні стосунки в сім'ї.

Далі складніше:

  • 69% сказали, що у них є хобі, 40% менше відвідує гуртки

  • 40% дітей один раз на місяць чи частіше стикалися з булінгом

  • 7 з 10 дітей мали фізичну активність, але тільки 4 відчували себе сповненими енергією

  • 44 % дітей мають ознаки потенційного ПТСР. (Але мати ознаки, що не означає мати ПТСР і його наслідки. Будемо з колегами опрацьовувати результати дослідження і шукати шляхи зниження ризику)

  • При цьому 85% і більше дітей здатні проявляти емпатію (це дуже хороший показник)

  • 13% системно вживають алкоголь і 16% сигарети (тут пошукаю дослідження, які можливо проводились до війни, щоб порівняти )

В коментарі я залишу кюаркод, по якому ви можете переглянути всю презентацію і докладний опис дослідження – я не торкалась теми освіти, здоров'я, системи інституційної підтримки.

Дослідження ініціювала Olena Zelenska Foundation / Фундація Олени Зеленської в партнерстві з Київською Школою економіки та UNICEF Ukraine – дякую за такий широкий та ґрунтовний погляд.

Обіймаю, Родино, як вірю в наші сили і сили наших дітей. І як хочу Перемоги.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Світлана Ройз

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.