Супрун розповіла, як "пережити" вибори на дільницях
Як членам виборчих комісій та спостерігачам витримати важку ніч пояснила в. о. голови МОЗ Уляна Супрун.
Зідно рекомендаціям потрібно:
Взяти з собою їжу. Потрібні поживні речовини, а не просто калорії. Тому в день виборів знадобляться яблука, банани, курага, чорнослив і мандарини. На відміну від солодощів, в цих продуктах крім цукрів є клітковина, вітаміни і мікроелементи. Але, зазначила Супрун, одними вуглеводами не обійтися. Врятувати може білкова їжа: омлет, горіхи, сир, м'ясо - вона дасть мікроелементи і підніме рівень орексину.
Пити воду. В. о. голови МОЗ радить орієнтуватися на 3 літри для однієї людини, без урахування чаю і кави.
Взяти з собою зубну щітку та пасту. "Можливо, відчуття чистих зубів і доглянутості допоможе вам відчувати себе "свіжіше" чи стане на заваді марним перекусам", - пояснила Супрун.
Мити руки та взяти з собою рушник. Контакти з бюлетенями та великою кількістю людей залишають на руках бруд, бактерії та віруси, а нервозність і багато кави роблять долоні пітливими. За словами Супрун, вирішать це 20 секунд миття рук теплою водою з милом. Сушити ж руки вона рекомендує власним рушником.Новини за темою: Супрун порадила, як не піддаватися стресу перед виборами
Щоб подбати про свій комфорт та гігієну, в. о. голови МОЗ радить взяти з собою сухі та вологі серветки.
Робити присідання або просто час від часу вставати і розтягуватися, адже від сидячої роботи рано чи пізно "все почне боліти". Супрун радить зробити хоча б 20 присідань, що допоможе запобігти застою крові в венах та болі в попереку.
Провітрювання ділянки допоможе уникнути сонливості та браку уваги.
Взяти з собою аптечку. "Не виключено, що хтось з комісії або виборців поріже палець папером, або у когось підніметься температура, заболить голова, або людина втратить свідомість через брак кисню. До цього треба бути готовим", - пояснила Супрун, додавши, що також необхідно прихопити з собою зимовий одяг, адже чим сильніше хотітиметься спати, тим сильніше людина буде мерзнути.
Крім того, Супрун порадила вітатися з колегами за руку і посміхатися. "Вам разом працювати майже добу. Рукостискання, тобто контакт, викликає виділення знайомого нам нейромедіатора окситоцину. Він допоможе вам відчути один до одного довіру", - додала в.о. глави МОЗ.